×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Zināmi JVLMA un Swedbank Gada balvas laureāti (1)

Foto: LETAFoto: LETA

JVLMA un Swedbank balvas laureāti Sergejs Brīnums (no kreisās), Evija Skuķe un Dāvis Jurka.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) un “Swedbank” Gada balvu šogad saņems topošā komponiste Evija Skuķe un džeza mūziķis Dāvis Jurka, kā arī JVLMA Stīgu katedras docētājs un kontrabasists Sergejs Brīnums.

“Katrs balvas laureāts ir spilgta personība savā jomā. Brīnums strādā tā pavisam klusiņām, taču par viņa izcilību liecina rezultāti – daudzi spēcīgi mūziķi ir bijuši viņa audzēkņi. Skuķe ir viena no spilgtākajām latviešu jaunās paaudzes komponistēm un arī no spilgtākajām komponistēm vispār, toties Jurka – viens no nopietnākajiem un aktīvākajiem jaunās paaudzes džeza mūziķiem, kas turklāt arī komponē,” stāstīja JVLMA zinātniskā un radošā darba prorektore Anda Beitāne. Viņa piebilda, ka konkurence šogad bijusi sevišķi sīva.

Kā žurnālistiem atklāja abi jaunie mūziķi, piešķirtais apbalvojums viņiem ir bijis pārsteigums. Jurka uzsvēra, ka jūtas priecīgs un pagodināts, jo ir pirmais Džeza mūzikas katedras audzēknis, kas saņems Gada balvu. Toties Brīnums sacīja, ka par šo apbalvojumu viņam jāpateicas studentiem: “Pedagogs vienmēr ir ierobežots ar savu studentu talantu un mērķtiecīgumu.”

Kā balvas pasniegšanai veltītajā preses konferencē pastāstīja JVLMA rektors Artis Sīmanis, minētais apbalvojums ir nozīmīgs atspēriena punkts mūziķu turpmākajā izaugsmē. “Visi iepriekšējo Gada balvu saņēmēji ir izcili mūziķi – tāds ir gan kontrabasists Gunārs Upatnieks, kas spēlē Berlīnes filharmoniskajā orķestrī, gan sitaminstrumentālists Rihards Zaļupe, gan kordiriģents Jānis Liepiņš u.c.,” stāstīja Sīmanis.

Balvas pasniegšanas ceremonija un koncerts paredzēts 10. janvārī plkst. 17. Vienlaikus ar balvas pasniegšanu tiks svinēta augstskolas dibināšanas 95 gadu jubileja, kas apritēs dienu vēlāk, 11. janvārī.

Balvas pasniegšanas ceremonijā izskanēs daudzveidīga muzikālā programma, tostarp arī laureātu darbi.

Gada balva tiek pasniegta 11. gadu. Kopš pašiem pirmsākumiem to katru gadu saņem divi JVLMA studenti, bet desmito reizi tā tiks pasniegta arī kādam no augstskolas mācībspēkiem.

Visi trīs laureāti saņems atjaunoto vēsturisko JVLMA diplomu – Jāzepa Vītola laika gravīras kopiju, kuru darinājis nezināms autors, kā arī naudas balvu.

Gada balvas jaunajam mūziķim ieguvēja Skuķe ir profesionālās bakalaura studiju programmas “Kompozīcija” septītā semestra studente, kas 2014. gadā sevi apliecinājusi kamermūzikas darbu konkursā Itālijā “Citta di Udine”, iegūstot pirmo vietu starp 392 komponistiem no 50 valstīm. Tāpat viņa piedalījusies JVLMA projektā “Spodrē manu dvēselīt” un “Rīga 2014” programmā iekļautajā “Kartupeļu operā”, viņas skaņdarbi iekļauti arī kora “Kamēr…” programmā “Amber Songs” un kora “Sola” programmā un kompaktdiskā “Četras stihijas”.

Gada balvas jaunajam mūziķim ieguvējs Jurka ir profesionālās maģistra studiju programmas trešā semestra students specializācijā “Džeza mūzika”, spēlē saksofonu Latvijas Radio bigbendā un orķestrī “Rīga”, paralēli darbojas arī Daumanta Kalniņa kvintetā, Kristapa Vanadziņa kvartetā un projektā “Strings attached”, kam sacerējis arī oriģinālmūziku.

Brīnums JVLMA strādā kopš 1976. gada. Viņa audzēkņu vidū ir bijuši daudzi vadošie mūziķi pasaules un Latvijas orķestros, Brīnums veiksmīgi sagatavojis daudzus studentus dalībai starptautiskos konkursos, un starp iepriekšējiem Gada balvas laureātiem ir trīs viņa audzēkņi – Upatnieks, Jurģis Klotiņš un Oskars Bokanovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nožēlojami.

Draugiem Facebook Twitter Google+