×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

Āboltiņa gatavojas kļūt par diplomāti; Saeimu varētu pamest līdz gada beigām (10)

Foto LETAFoto LETA

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa parlamentu varētu pamest līdz gada beigām, tā raidījumam “LNT Ziņas” pieļāvuši vairāki avoti partijā.

Pati Āboltiņa nav precizējusi, kad noliks deputātes mandātu, bet, visticamāk, tas notiks vēl pirms šī Saeimas sasaukuma pilnvaru beigām. Kā norāda “Vienotībā”, saskaņā ar vienu no scenārijiem Āboltiņa atsāks strādāt Ārlietu ministrijā (ĀM) šā gada nogalē, kas viņai, iespējams, ļautu nākamvasar pretendēt kļūt par vēstnieci. Āboltiņa savulaik ir vadījusi Konsulāro departamentu un viņas partijas biedrs, bijušais ārlietu ministrs Artis Pabriks nešaubās par Āboltiņas piemērotību vēstnieces amatam.

“Neviens saprātīgs cilvēks nevar liegt Āboltiņai, par spīti varbūt viņas politiskajām kļūdām, simpātijām vai antipātijām, turpināt darbu tur, kur viņa ir strādājusi pirms politikas,” vērtēja Pabriks.

Vēstnieku nomaiņa parasti notiek ik pēc četriem gadiem, un raidījuma apkopotā informācija liecina, ka nākamgad atbrīvosies Latvijas sūtņa postenis Indijā un Uzbekistānā. Taču ĀM skaidro, ka ir iespējama vēstnieku nomaiņa arī ārpus kārtas.

“Ir labā prakse, ka vēstnieka amatam laiks ir četri gadi vienā vietā. Taču var būt kādi ārkārtēji apstākļi, apsvērumi, kāpēc šo termiņu var saīsināt vai arī pagarināt. Katru gadījumu skata atsevišķi,” skaidroja ĀM preses sekretārs Gints Jegermanis.

Tas potenciāli paplašina Āboltiņas iespējas kļūt par vēstnieci arī kādā citā valstī vai starptautiskā institūcijā.

Pabriks gan aicina pāragri neaizrauties ar spekulācijām.

“Es domāju, ka tas pats process, lai kļūtu par vēstnieku, ir gana sarežģīts, jo tas prasa pietiekamu atbalstu ministrijā, tas prasa atbalstu no Latvijas Valsts prezidenta, un, kas nav mazsvarīgi, ir vajadzīga piekrišana no tās valsts, uz kuru cilvēks tiek nosūtīts. Līdz ar to patreiz spekulēt, vai Āboltiņas kundze būs vēstniece un kur viņa būs, ir vienkārši pāragri,” uzskata Pabriks.

Jaunā vēstnieka vārds publiski tiek atklāts tikai pēc tam, kad pilnībā noslēdzies saskaņošanas process, kas ir laikietilpīgs. Šāda prakse tiek īstenota, lai nekaitētu starpvalstu attiecībām un diplomātiem, jo izraudzītos sūtņus valstis mēdz arī noraidīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ir padomā Latviju ievilkt vēl kādā “savienībā”(govju pļekā) ?

 2. Āboliņa diplomāte, vai tas iespējams tikai Latvijā?

 3. Kurš kuru "pamet" ? Atbildēt

  Man šķiet, ka vēlētāji “pamet” Rudo Lapsu.

 4. Āboliņa kā diplomāte tur Honkongā? Pie tā Junkera? Cik naivi? Gan rudā lapsa vel apspēlēs un nospēlēs partiju – laikam to ar rītu sauca vēsturiski -Vienotība?

 5. Interesanti kas tā par tautu, kas Aboltiņu novērtē zemu( uuu kā Solvitas atbilde uz pensionāru ūjināšanu)
  Izmetiet no Vienotības Dombrovski, Āboltiņu- Vienotības mugurkaulu un ienaidnieki svinēs uzvaru. Arī partijas rindās tādi ir. To var redzēt jebkurš, kurš grib redzēt..

 6. Aboltina diplomate? -U-u-u-uuuuuuuu…

 7. Domāju, ka gan Mūsu mīļajam Prezim , gan Āboltiņai ir dziļi uz….. tam par ko domā Latvijas tauta. Atlik vienīgi cerēt ka tā nebūs kāda no lielajām valstīm un arī atradīsies labi tālu no Latvijas, jo negribētos pārāk bieži skaidroties ar šīs valsts iedzīvotājiem.Kādēļ gan viņi ir apdāvināti ar šādu s…… kaudzi.

 8. Lasu, domāju un esmu šokā. Cik vienkārši. Divas pasaules.
  Āboltiņas diplomātijas lietā saskatu atklātu, cinisku korupcijas gadījumu. Politisko korupciju.
  Korupcijas gadījumu vairs ne plānošanas, betjau realizācijas stadijā.
  Tātad, fakti: Āboltiņa ir strādājusi Ārlietu ministrijā. Āboltiņa no darba aizgājusi, lai darbotos politikā. Āboltiņa politikā vairs nevēlas darboties un kā ietekmīga amatpersona dodas pie sava partijas biedra, lai rūpētu sev amatu, kas arī ir viņa spēkos.
  Cinismam. Ja kaut ko līdzīgu būtu paveicis Lembergs, tad viņš jau tajā pat naktī būtu izkratīts un seifs lauzts. Rīdzenes sarunas šeit nobāl, jo paši savā stulbumā atklāti runā par amatu vēlmēm.
  Neiedomājami, ka šādi darbojas Nacionālās drošības komisijas priekšēdētāja. Neiedomājami, ka nekas nav dzirdams no tiesībaizsardzības iestādēm. Neiedomājami, ka 4 pseido varai krustpunkti, degpunkti, dejo zvaigzne, utt. Jautājumu nav. IRočka un citas draudzenes arī nekliedz. Neiedomājami. Fantastika. Nu ko, ejam tad droši tālāk uz kastu sabiedrību un amatu mantošanas tiesībām. Nevajaga kautrēties.

 9. Vai tiešām S.Āboltiņai nav sirdsapziņa,skaidrs prāts? Viņa taču zina,ka latviešu tauta viņu novērtē ļoti zemu. Kā gan viņa var būt tautas pārstāve citā valstī,ja Latvijā viņas darbam ir mīnuss zīme? Paļaujos uz Prezidenta godaprātu nevirzīt Āboltiņu par Latvijas pārstavi .Ja viņa ļoti grib atgriezties Ārlietu ministrijā,tad par kādu ierindas darbinieci.Kaut ko nopietnu,Latvijai nozīmīgu ,šai personai uzticēt nedrīkst!

  • Tik tiešām, kā cilvēks, kas zaudējis Latvijas tautas uzticību varētu būt Latvijas vēstnieks ārvalstīs??? Vēstnieki nevar būt aktīvi vienas partijas politiķi, 5 gadi ārpus politikas un tad var lūkoties uz valsts pārvaldes pusi. Kundze sevi stipri pārvērtējusi! Pietiek sēdēt nodokļu maksātājiem uz kakla, pierādi ko pati vari izdarīt un pati nopelni tos 6000 eiro mēnesī pie Latvijas likumdošanas un nodokļiem..

Draugiem Facebook Twitter Google+