Dabā
Zaļā dzīvošana

Ādažu poligonā atgriezušās zaļās vārnas 4

Zaļā vārna ar gredzenu “AL”. Ekrānšāviņš: Raganiete

Ādažu poligona būrī, kas aprīkots ar tiešraides kamerām, no ziemošanas vietas Āfrikā atgriezās pirmā zaļā vārna ar gredzenu “HR”. Kā liecina ornitologu Edmunda Račinska un Ievas Mārdegas rīcībā esošā informācija, šī zaļā vārna dzimusi 2012. gadā citā Ādažu poligona būrī un atkārtoti novērota netālu no kameru būra arī 2014. un 2015. gadā.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Zaļā vārna ar gredzenu “HR”. Ekrānšāviņš: lienaliesma

20. maijā pie būra atgriezās arī septiņus gadus vecais zaļās vārnas tēviņš ar gredzenu “AL”, kas šajā būrī ligzdo kopš 2012. gada. Abu zaļo vārnu satikšanās noritēja miermīlīgi, un šobrīd zaļā vārna ar gredzenu “AL” turpina saimniekot būrī, vēsta www.dabasdati.lv.

Kā liecina E. Račinska dati, šim tēviņam iepriekšējos gados pievienojušās trīs dažādas mātītes. Tiesa, pērn mēģinājums ligzdot izvērtās nesekmīgs.

Zaļās vārna šobrīd regulāri apmeklē būri, nesot barību – dažādus kukaiņus.

Kopš translācijas uzsākšanas 2. maijā tiešraides vērotāji Dabasdati.lv forumā fiksējuši, ka arī citu sugu putni regulāri apmeklē būri. Sākotnēji tajā viesojās mājas strazda tēviņš, kam vēlāk pievienojās arī mātīte. Putni būrī nesa ligzdas materiālu – salmus.

LA.lv