×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Aicina baudīt afrikāņu kultūru

namibija_letaet_5

“Latvija mums ir būtiska, jo daudzi jūsu valsts iedzīvotāji brauc pie mums uz medībām un vērot savvaļas dabu,” pēc akreditācijas pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa sacīja Namībijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Daniels Rudolfs Smits.

 

Diplomāts uzsvēra, ka ar Latviju varētu sadarboties ostu jomā, kā arī importēt no Latvijas kokapstrādes produktus, lai vēlāk tos izmantotu papīra rūpniecībā. D. R. Smits stāstīja, ka būtiskākā daļa valsts ekonomikas balstās uz derīgo izrakteņu ieguvi, piemēram, šajā valstī atrodams urāns, zelts, alva, dimanti un citi dārgakmeņi. Runājot par lauksaimniecību, vēstnieks uzsvēra, ka Namībija eksportē makreles un liellopu gaļu. Valsts ir vairākas reizes lielāka par Latviju, tajā ir plaši tuksneši, taču iedzīvotāju skaits ir līdzīgā apmērā kā Latvijā. “Diemžēl mums ir maz iedzīvotāju. Nopietna problēma ir jauniešu bezdarbs, tādēļ mēģinām dažādot darba tirgu un skatāmies, kā to dara mūsu draugi,” sacīja vēstnieks. Uz savu valsti viņš aicina ne tikai medību un savvaļas baudītājus, bet arī cilvēkus, kurus interesē afrikāņu tradicionālā kultūra. Namībijā dzīvojot 11 dažādas ciltis, turklāt vēstnieks domājot arī par izstāžu rīkošanu Rīgā, kad tā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Vēstnieks rezidēs Stokholmā un nākamreiz Rīgā sola būt uz 18. novembra svinībām. Vēstnieks un viņa kundze priecājušies par formālo, taču silto uzņemšanu Rīgas pilī, kur viņiem pasniegts pušķis ar Latvijas puķēm, kas bijis ļoti patīkams pārsteigums.

D. R. Smits dzimis 1954. gadā. Ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē un ekonomikā. Strādājis Namībijas prezidenta kancelejā, kopš 2003. gada ārlietu dienestā – bijis vēstnieks Austrijā, Ganā, Libērijā un kopš 2010. gada ziemeļvalstīs un Baltijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+