×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Aicina Eiropas prezidentūrā iedejot “Sprigulīša” soļiem

Ekrānšāviņš no "If you like Latvia, Latvia likes you" Facebook konta.Ekrānšāviņš no "If you like Latvia, Latvia likes you" Facebook konta.

Latvijas oficiālajā Facebook lapā “If you like Latvia, Latvia likes you” izveidota interaktīva spēle, kurā uz datora tastatūras “jāizdejo” latviešu tautas deja “Spriguleits”, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas Institūta sabiedrisko attiecību speciālists Krišjānis Ozols.

Spēlē “Keep in step with Latvians” (“Turi līdzi latviešiem”) lietotājam ar klaviatūras palīdzību ir jāizdejo visi 195 tradicionālās dejas soļi. Interaktīvā spēle atklāta vienlaikus ar Latvijas nacionālā dizaina ekspozīciju ES Padomes ēkā Briselē, kur kā galvenā ekspozīcija izstādīts īsts dejas “Spriguleits” pēdu raksts uz paklāja.

“Mūsu spēle aktualizē tradīciju dzīvotspēju Latvijā un ir simboliska stafetes nodošana prezidentūras periodam no Eiropas kultūras galvaspilsētas,” skaidro LI direktore Karina Pētersone. “Spēle aptver divas Latvijas prezidentūras prioritātes – inovācijas un digitālās vides attīstība. Šis produkts rāda Latvijas augsto kompetenci dizainā un digitālajos risinājumos.”

“Turi līdzi latviešiem” divās dienās jau izmēģinājuši 1175 cilvēki, kopumā nodejojot vairāk nekā 180 000 soļu, kas ir 53 reizes lielāks attālums nekā no Gaismas pils ēkas līdz Brīvības piemineklim, 75 reizes lielāks par Siguldas bobsleja trasi un 56 reizes pārsniedz maršrutu pāri Gaiziņkalnam – taču šie skaitļi ir brīdi mainās.

Ozols norāda, ka lapai “If you like Latvia, Latvia likes you” ik dienu seko teju 75 000 cilvēku no visas pasaules, tādējādi padarot to par unikālu projektu valsts atpazīstamības veicināšanai sociālajos tīklos, ko uztur LI.

LI rakstītās ziņas Facebook lapā var sasniegt pat vairāk nekā pusmiljonu lielu ārzemju auditoriju. Spēli “Keep in step with Latvians” LI radījis sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu un aģentūru “Inspired Digital”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+