Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Aicina iepazīt Latvijas porcelāna vēsturi

Gvido Kajona fotoGvido Kajona foto

Ceturtdien, 11. jūnijā plkst. 17.30 Rīgas Porcelāna muzejā izstādes “Unikālas servīzes no Pētera Avena privātkolekcijas” ietvaros notiks informatīva un izglītojoša tikšanās, LA.lv uzzināja muzejā.

Rīgas Porcelāna muzejā līdz 5. jūlijam apskatāmas unikālas, pēc latviešu mākslinieku metiem apgleznotas servīzes no Pētera Avena kolekcijas, kuras ir spilgts sava laika dizaina, rūpnieciskās ražošanas un mākslinieku sadarbības prakses piemērs.

“Porcelāna pēcpusdienā” Pētera Avena kolekcijas kuratore mākslas vēsturniece Ludmila Neimiševa iepazīstinās ar Pētera Avena privātkolekciju “Rīgas mākslas porcelāns (1925-1940)”, kura šobrīd ir viena no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijā. Tajā pārstāvēti unikāli keramikas priekšmeti, kas radīti porcelāna apgleznošanas darbnīcās “Baltars” (1925-1928), “Burtnieks” (1929-1939), “Ripors” (1933-1934), kā arī Akciju sabiedrībā “M. S. Kuzņecovs” un J. K. Jesena fabrikā (1934-1940), vairāku servīžu dekoru autors ir pazīstamais stapkaru laika mākslinieks Romans Suta.

Pasākumā būs iespēja uzzināt par unikālu porcelāna priekšmetu tapšanas gaitu mazākās darbnīcās (“Ripors” un “Baltars”) un Kuzņecova porcelāna fabrikā, izsekot ceļu no skices līdz gatavam priekšmetam un apzināt mākslinieka un tehnoloģisko procesu lomu un mijiedarbību gatava mākslas porcelāna priekšmeta izstrādē, kā arī salīdzināt dažādu jomu mākslinieku darbu vienā sfērā.

Pievienot komentāru

Noskaties! Unikāli aizkadri no filmas "Nameja gredzens" tapšanas (1)Ar lielās zemgaļu un krustnešu kaujas ainām noslēgusies latviešu leģendas “Nameja gredzens” filmēšana. Mobilā televīzija, lietotne LMT Straume piedāvā ieskatīties filmas uzņemšanas aizkulisēs un kuriozos unikālā videostāstā "Filmas "Nameja gredzens" aizkadrā".
Draugiem Facebook Twitter Google+