×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

Aicina pieteikt pretendentus kultūrizglītības balvām (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina pieteikt pretendentus KM balvai bērniem un jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs, kā arī LNKC iedibinātajai Cimzes balvai izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem, LA.lv uzzināja LNKC.

LNKC komunikāciju speciāliste Inga Bika atgādina, ka Kultūras ministrijas balva ir augstākais apbalvojums kultūrizglītības nozarē. Tās mērķis ir novērtēt Latvijas bērnu un jauniešu vecumā no desmit līdz 25 gadiem sasniegumus starptautiskajos konkursos, izstādēs un skatēs iepriekšējā kalendārajā gadā.

Cimzes balvu Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pedagogiem kultūrizglītības jomā – mūzikā, mākslā, dizainā un dejā LNKC pirmo reizi pasniedza 2014. gadā. Balvas piešķiršanas mērķi ir novērtēt un godināt pedagogus par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu.

Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814 – 1881) vārdā. J. Cimzes vadībā Vidzemes skolotāju seminārs kļuva par pirmo latviešu profesionālo skolotāju mācību iestādi, tādēļ J. Cimzi dēvē par skolotāju skolotāju.

Bika norādīja, ka informācija par pieteikumu iesniegšanu pieejama Latvijas Nacionālā kultūras centra mājas lapā lnkc.gov.lv. Pieteikumus pieņems līdz 2015. gada 5. martam.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2015. gada 30. aprīlī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. To mākslas un mūzikas skolu mums ir pārlieku daudz, Audzēkņus tajās, kā saka , ar slotu slauka iekšā…Katrai mātei savs bērns liekas – vunderkinds!
    Manuprāt gan vairāk vajadzētu atvērt proftehniskās skolas,tehnikumus u.c., kur var uzsakt mācības tūlīt pēc pamatskolas beigšanas.
    Pat Anglijā ir profesijas ,kuras mācās tūlīt pēc pamatskolas ,bet Latvijā -tikai pēc vidusskolas . Piem., aprūpētāja profesiju pie mums var iegūt tikai beidzot vidusskolu un tad iestājoties Bulduros (neatceros ,kātā skola tagad saucās). Bet Anglijā pēc pamatskolas turpina mācības šai specialitātē….

Draugiem Facebook Twitter Google+