×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Aicina talkā studentus


Lai lobētu Latvijas lauksaimnieku intereses Briselē, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) izsludinājusi ideju konkursu Latvijas augstskolu studentiem “Latvija runā, Eiropa dzird!”.


 

Konkurss ilgs līdz 25. oktobrim. “Ceram sagaidīt radošas un inovatīvas idejas, ko varēsim izmantot jau šogad lobēšanas pasākumu beigu posmā, cīnoties par godīgiem, ar citām Eiropas Savienības valstīm līdzvērtīgiem tiešajiem maksājumiem 2014. – 2020. gadam. Lauksaimniecība ir nozare, kas spēj nodrošināt ar izdzīvošanai svarīgāko – pārtiku, tādēļ mums visiem jāatbalsta Latvijas dabiskās pārtikas unikalitāte. Lai saimniecības varētu realizēt savu produkciju vietējā tirgū un eksportēt ar vienlīdzīgiem noteikumiem, zemniekiem ir jāsaņem godīgi platību maksājumi,” norādījis LOSP vadītājs Armands Krauze.

Konkursa uzdevums ir sagatavot prezentāciju, kas sniedz radošas idejas Latvijas lauksaimnieku interešu pārstāvniecībai Eiropas Savienībā (ES). Balva uzvarētājam – 1000 eiro (700 latu). 1. novembrī tiks paziņoti desmit labāko darbu autori, kuri piedalīsies konkursa pusfinālā, aizstāvot savus darbus žūrijas komisijas priekšā. Visiem pusfinālistiem pēc apbalvošanas pasākuma paredzēta tikšanās ar Latvijas lobistiem ES, Eiropas Komisijas pārstāvniecības pārstāvjiem un zemkopības ministri Laimdotu Straujumu. Konkursa nolikums pieejams www.losp.lv.

Jau ziņots, ka Latvijas prasība Briselei ir objektīvi tiešie maksājumi visiem ES lauksaimniekiem, nosakot, ka minimālais maksājumu līmenis ir vismaz 80% apmērā no ES vidējā maksājuma, kas ir jāsaņem ikvienai ES dalībvalstij, sākot ar 2014. gadu. Tikmēr tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākie Eiropas Savienībā un nepārsniedz 63 latus par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par 
hektāru.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+