×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Aicina uz koncertu “Ar dziesmu pret okupāciju” (1)

Ekrānšāvņš no youtube.comEkrānšāvņš no youtube.com

Laura Saukāne.

Lai šodienas ģeopolitiskajā situācijā atgādinātu 1940. gada 17. jūniju, kad, pārkāpjot vairākus starptautiskus līgumus, Latvijas Republiku okupēja Padomju Savienība, Latvijas Okupācijas muzejs 17. jūnijā rīkos brīvdabas koncertu “Ar dziesmu pret okupāciju”, LA.lv uzzināja muzejā.

Koncertā skaistākās latviešu tautas dziesmas, kā arī pašsacerētus skaņdarbus izpildīs Renārs Veličko un Laura Saukāne – jaunu mūziķu duets no Valmieras, stāsta Okupācijas muzeja sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Inese Krieviņa.

Koncerts notiks Okupācijas muzeja iekšpagalmā, Raiņa bulvārī 7, plkst.18. Ieeja bez maksas.

1940. gada 17.jūnijā pulksten 5 no rīta PSRS karaspēks un bruņutehnika sāka pāriet Latvijas robežu; pēc trīs stundām padomju armija bija pārgājusi Latvijas robežu jau vismaz 15 vietās, lai tālāk okupētu Rīgu, Jelgavu, Daugavpili, Rēzekni un Krustpili.

Daugavā pretī Prezidenta pilij noenkuroja Sarkanās armijas karakuģi un tā lielgabalus pavērsa pret pili. Pēc PSRS sūtniecības prasības Latvijas Radio pārtrauca radioraidījumus un atskaņoja tikai mūziku. Pēcpusdienā Rīgā pie Dzelzceļa stacijas notika policijas sadursmes ar ziņkārīgo padomju karaspēka sagaidītāju pūli.

Tikai pulksten 10 vakarā prezidentam Kārlim Ulmanim ļāva teikt radio runu Latvijas tautai, kurā viņš aicināja: “Es palikšu savā vietā, un jūs palieciet savās!”. 21. jūlijā viņam bija jāparaksta pēdējais rīkojums – par savu atcelšanu no valsts prezidenta amata.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 1940. gada 15. jūnija naktī, pilkst. 2. 30 25 PSRS NKVD kaujinieki šķērsoja Ludzas upi un uzbruka 3. Abrenes bataljona 1. rotas 2. sardzei .Latvijas robežsargi un viņu ģimenes locekļi tika nošauti.Tas tad arī ir īstais Latvijas okupācijas sākums. 15. jūnijam būtu jābūt oficiālai Latvijas Okupācijas piemiņas dienai ar gājienu pie Brīvības pieminekļa un visu Latvijas Dievnamu zvanu zvanīšanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+