×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Aivja Šmuldera fotoizstāde “Mani pacietīgākie modeļi”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

No 12. oktobra līdz 9. novembrim Ogres Vēstures un mākslas muzejā skatāma Aivja Šmuldera fotoizstāde “Mani pacietīgākie modeļi”.

Fotogrāfs Aivis Šmulders līdz šim bijis vairāk pazīstams kā ainavu un manipulētās fotogrāfijas meistars. Tomēr pēdējos gados mākslinieks ir pārskatījis savu plašo, vairāku gadu desmitu laikā uzkrāto fotofilmu un negatīvu arhīvu un, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, radījis jaunu fotogrāfiju sēriju, apliecinot sevi kā izcilu portretistu. Pavisam neliela daļa no šīs kolekcijas – 30 fotogrāfiju – atlasīta izstādei “Mani pacietīgākie modeļi”.
Protams, visbiežāk pieejamie un ar milzīgu pacietību apveltītie modeļi jebkuram māksliniekam ir viņa ģimenes locekļi. Fotogrāfiju spēks slēpjas to dabiskumā. Lai arī Aivim Šmulderam izdevies elementārām lietām piešķirt rituāla statusu, tās saglabā un fascinē ar savu vienkāršību. Mākslinieka pievēršanās portretam ir guvusi atzinību. 2010. gadā par savas ģimenes portretu kolekciju fotogrāfs ieguva fotodienu “Egona Spura ceļš” galveno balvu. Gatavojoties izstādei Ogrē, mākslinieks šo kolekciju papildinājis un daļa ģimenes fotogrāfiju plašākas publikas apskatei tiek nodota pirmo reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+