×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

Aizturētie islāmisti plānojuši ķīlnieku sagrābšanu

19 personas, kuras aizturējusi Francijas policija, vēršoties pret islāmistu pagrīdi, iespējams, plānojušas ķīlnieku sagrābšanu, paziņojis iekšējā izlūkdienesta pārstāvis.

 

Grupējuma locekļi ir Francijas pilsoņi, kuri bijuši iesaistīti “kolektīvā militārā mācībā, kas saistīta ar vardarbīgu reliģisku indoktrināciju”. Daļa no aizturētajiem ir saistīti ar ekstrēmistisko organizāciju “Forsane Alizza”. Lai gan minētā organizācija likvidēta jau februārī un tās konti ir iesaldēti, ekstrēmisti esot turpinājuši militāro apmācību un meklējuši ieročus.

Lielākā daļa arestu veikti Tulūzā, kur šomēnes slepkavības pastrādāja 23 gadus vecais alžīriešu izcelsmes Francijas pilsonis Mohameds Mera, kas nogalināja septiņus cilvēkus. Pats Mera tika nogalināts apšaudē ar policiju. Pēc viņa nāves prokurors Fransuā Molēns paziņoja, ka varas iestādes joprojām meklē Meras līdzdalībniekus.

Nedēļas nogalē veiktie aresti nav tieši saistīti ar “Tulūzas šāvēja” lietas izmeklēšanu, bet veikti ar nolūku sagraut islāmistu tīklu, atklāja kāds avots. Operācijas laikā vairāki cilvēki arestēti arī Nantē, Francijas rietumos. Aizturētajiem konfiscētas četras Kalašņikova triecienšautenes, astoņas šautenes, vairākas bises un asaru gāzes granātas.

Neilgi pēc Meras sarīkotajām slepkavībām Francijas prezidents Nikolā Sarkozī solīja bargi vērsties pret islāmistu ekstrēmistiem, paziņojot, ka licis iekšzemes izlūkdienestam rūpīgi pārbaudīt visas personas Francijā, kas “identificētas kā potenciālais risks nacionālajai drošībai”.

Francijā liegts iebraukt četriem musulmaņu sludinātājiem, kas tur bija plānojuši apmeklēt kādu islāma konferenci. “Šo cilvēku nostāja un paziņojumi, aicinot uz naidu un vardarbību, nopietni kaitē republikas principiem un šā brīža kontekstā rada nopietnus draudus sabiedriskajai kārtībai,” teikts ārlietu ministra Alēna Žipē un iekšlietu ministra Kloda Geona paziņojumā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+