×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. maijs, 2012
Drukāt

Aktuāli padomi darbam dārzā

rododendr

Laikā, kad viss zeļ un zied, dārzā rit spraiga cīņa ar nezālēm. Gan šajā, gan citos darbos liela nozīme ir dārza instrumentiem, turklāt ražotājam “Fiskars” ir arī praktiski ieteikumi.

 

Mauriņš pirmo reizi jāpļauj garāks par 3 cm, lai augiem sākumā saglabātos lapas un tie pagūtu izveidot labu sakņu sistēmu.

Maija beigās ieteicams apgriezt mūžzaļos augus. Ja priedēm apgriež pusi jauno dzimumu, tās kļūst kuplākas. Rozes apgriež, tikko tām parādās jaunie dzinumi. Ziedošus krūmus, tāpat lavandas un viršus, apgriež pēc ziedēšanas laika beigām.

Pēc apcirpšanas visi krūmi jāmēslo, lai nākamajā sezonā tiem būtu pietiekami daudz spēka pumpuru veidošanai. Jānoņem rododendra nokaltušie ziedi, lai augs netērētu enerģiju. Dēsta jaunās zemenes.

Ja zemenes mēslo pārāk agri, iegūst daudz lapu un maz ogu. Labāk iegādāties vairākas zemeņu šķirnes, lai ogas nogatavotos pakāpeniski, visas vasaras garumā. Arī avenes stādot, labāk izvēlēties vairākas šķirnes, kas nogatavojas atšķirīgos laikos.

No aveņu kaitēkļiem tiek vaļā, ziedošas avenes pakratot un apakšā novietojot spaini, kurā sakrīt vaboles. Sēj pētersīļus ziemai, siltummīlošās pupas un kabači ir iesēti jau no maija vidus, taču gurķus, melones labāk sēt jūnija sākumā, tāpat arī puravus, lai izvairītos no puravu kodes.

Burkānu mušu pirmā paaudze spārnos paceļas maijā, tādēļ burkāni laikus jāapsedz ar insektu tīklu vai vismaz jāiesēj starp sīpolu vai samteņu rindām. Siltumnīcās kļūst karsti, tāpēc var noderēt automātiskais logu atvērējs, kas maksā ap 10 latiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+