×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

Aļonas Prokofjevas “Klusā daba” galerijā “Mākslas banka”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Galerijā „Mākslas Banka” no 19. augusta līdz 1. septembrīm skatāma Aļonas Prokofjevas personālizstāde „Klusa daba”.

Gleznu sērijā pētīts reālisms, pamatojoties uz reālistu mākslinieku darbiem (Villems Klāss Heda, Pīters Klāss). Dažādas materialitātes caur glezniecību, īpaši stiklu un metālu. Darbu mērķis reālistiska materialitātes sasniegšana.
Interese par materiālitātem autorei rodas aplūkojot 17. gs. holandiešu mākslinieku darbus. Gleznās uzrunāja ar savu reālistisku materialitātes attēlošanu. Pateicoties reālistiskam glezniecības paņēmienam katrs uzgleznots priekšmets izskatās kā dārgums, tie apbur ar savu hiperreālismu, tajos sajūtama harmonija, milzīga enerģija un spēks. Tas arī ir galvenais mākslinieces mērķis, gleznojot, ielikt katrā darbā enerģiju un spēku padarot tos par dārgumiem izmantojot reālistisku glezniecības paņēmienu.
Darba procesā notika detalizēta dabas formu, faktūru un materialitātes izpēte, kurai seko to attēlojums glezniecībā, balstoties uz reālisma estētiku, dzīves patiesību. Attēlot priekšmetus objektīvi, dabiski, ar visam objektiem piemītošām īpatnībām, mākslinieciski patiesi, kas ir reālisma estētikas būtība. Patiesi attēlot objektu virsmu materialitāti.

Par autoru
Aļona Prokofjeva ir absolvējusi Rīgas Mākslas skolu, Latvijas Universitāti saņemot Vizuālās mākslas skolotāja un mājturības un mājsaimniecības skolotāja kvalifikāciju. Kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru, konceptuālu meistardarbnīcu Ivara Heinrihsona vadībā. Māksliniece piedalās izstādēs kopš 2011. gada. Darbi atrodas privātkolekcijās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+