×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Andrea Bočelli tenors atkal mirdzēs Rīgā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā atgriežas pasaulslavenais itāliešu tenors Andrea Bočelli, lai 10. janvārī hallē “Arēnā Rīga” sniegtu slavenāko Itālijas un pasaules operu āriju koncertu. Mākslinieks izpildīs arī vairākas kompozīcijas no viņa 2013. gada albuma “Love in Portofino”, kā arī iepriecinās klausītājus, dāvājot īpašus muzikālus pārsteigumus. Bočelli uzstāsies simfoniskā orķestra pavadījumā.

Jau daudzus gadus pretoties neredzīgā itāliešu tenora skatuves un slavas valdzinājumam ir grūti. Galu galā viņš ir klasiskās mūzikas ierakstu visu laiku vairāk pārdoto albumu autors. Itālijas bruņinieka ordeņa kavalieris un šīs zemes spožākais vēstnieks pasaulē, kura zvaigzne kopš 2010. gada mirdz arī Holivudas zvaigžņu alejā.

Kritiķu debesīs celts un, nav noslēpums, arī pelts, tieši Bočelli ir tas, kuram jāpateicas par to, ka ik pa laikam mūzikas topos nonāk tieši klasiskā mūzika. Vārda vistiešākajā nozīmē, viņš ir unikāls mākslinieks, kuram nav līdzinieku visā pasaulē. Viņa vizītkarte – “Time To Say Goodbay”, kas ir arī viena no visu laiku vairāk pārdotajiem singliem, tenoru padarījusi par vienu no visvairāk atpazīstamajām balsīm ne tikai klasiskajā, bet arī popmūzikā. Viņa klausītāju vidū bijuši slaveni politiķi, valstu vadītāji un citi pasaulē pazīstami cilvēki, kā arī visu paaudžu fani visā pasaulē.

Andrea Bočelli saņēmis daudz prestižu balvu (ieskaitot “Golden Globe” un “Grammy”), un viņa albumi joprojām tiek pārdoti ārkārtīgi lielās tirāžās un ieņem augstas vietas mūzikas topos. “Sacred Arias” (1999) saglabāja nemainīgu pirmo vietu klasiskās mūzikas topā trīsarpus gadu. Dziedātāja vārds ierakstīts arī Ginesa rekordu grāmatā.

2013. gadā dziedonis laida klajā viņa 14. studijas albumu “Passione”, kurā skanēja Vidusjūras mīlas dziesmas. Tajā klausāmi dueti kopā ar popmūzikas dīvām Dženiferu Lopezu un Nelliju Furtado, kā arī pārsteidzošs virtuāls duets kopā ar leģendāro franču dziedātāju Edīti Piafu. Togad Bočelli ierakstu sēriju turpināja ar viņa ceturto, jaunāko, koncertieraksta albumu “Love in Portofino”, kas izdots 2013. gada oktobrī. Šajā CD/DVD izlasē dzirdami vairāki Itālijas un citu valstu komponistu skaņdarbi, tostarp kompozīcijas “Anema e Core”, “Love in Portofino”, kā arī “Il Nostro Incontro”. Platē iekļautas arī vairākas romantiskas kompozīcijas no viņa pēdējā studijas albuma “Passione” – “Love Me Tender”, “Champagne”, “Roma nun fa la stupida stasera”, “Perfidia” un “Quizás, Quizás, Quizás.”

Šajā janvārī gaidām pasaulslavenā tenora otro uzstāšanos Latvijā. Iepriekš mākslinieks Rīgā sniedza koncertu 2009. gadā Mežaparka Lielajā estrādē, koncertā pulcējot vairāk nekā 14 000 klausītāju ne tikai no Latvijas, bet arī tuvākajām kaimiņzemēm – Lietuvas un Igaunijas, kā arī no Skandināvijas valstīm un citām Eiropas zemēm. Kopā ar Bočelli Mežaparkā uz skatuves kāpa arī Latvijas operdziedātājas Inese Galante un Marina Rebeka, kā arī itāliešu dziedonis Džanfranko Montrezora.

Šajā reizē klausītājus gaida skaistākās operu ārijas, dziesmas no albuma “Live in Portofino”, un, protams, pārsteigumi. Koncerta organizētāji, aģentūra “Makroconcert” brīdina, ka “Arēna Rīga” vietu skaits ir ierobežots, tādēļ koncertu varēs apmeklēt ne vairāk nekā 8000 cilvēku.

Varbūt noder

Koncerts 10. I 19.00.

Biļetes “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, kā arī andreabocelli.com/tickets.

Cena: EUR 20 – 150.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Viel Spaß!

Draugiem Facebook Twitter Google+