×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. septembris, 2016
Drukāt

Andreja Upīša sensacionālais romāns “Sieviete” atdzimst Ināras Sluckas iestudējumā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

15. septembrī Latvijas Nacionālā teātra 98. sezonu atklās Andreja Upīša darba “Sieviete” iestudējums Lielajā zālē. To veidojusi režisore un dramatizējuma autore Ināra Slucka. Titullomā – aktrise Dita Lūriņa.

Latvijas Nacionālais teātris tradicionāli sezonu atklāj ar kāda latviešu autora darba iestudējumu, šoreiz atgriežoties pie klasiķa Andreja Upīša. Vēsturiski šis ir 27. Andreja Upīša iestudējums uz Nacionālā teātra skatuves – iepriekšējais bija “.. bagātā kundze..” iestudējums 2013. gadā.

“Nacionālajam teātrim ar Andreju Upīti vispār ir īpašas attiecības – no 1971. līdz 1988. gadam teātris saukts viņa vārdā, jo Upīts bijis cieši saistīts ar tā dibināšanu. Pētera Stučkas valdības laikā viņš bija Mākslas komisariāta vadītājs un 1919. gada 23. februārī Strādnieku teātra atklāšanā teica svinīgo runu par teātra uzdevumiem,” norāda teātra pārstāve Līga Rimšēvica.

“Mariannas kundzes pansijā mitinās jautra četru vecpuišu kompānija, kas savu dzīvi vada bezbēdīgā uzdzīvē. Par viņu iekāres objektu kļūst arī pie brāļa atbraukusī Elza. Pazemota un pievilta sieviete nolemj slepus atriebt pāridarītājiem, bet neviens, kas iesaistīts šajā spēlē, nenojauš, ka likme būs… pašu spēlmaņu dzīvība,” pēc A. Upīša romāna tapušo izrādi piesaka tās veidotāji.

A. Upīts romānā “Sieviete” (1910) pirmais latviešu literatūrā pievērsās attiecībām starp sievieti un vīrieti un sievietes psiholoģijai. Tas sabiedrībā izraisīja plašu diskusiju. “Sieviete” iznāca vairākos atkārtotos metienos un kļuva par viens no visvairāk lasītajiem sava laika A. Upīša darbiem.

Aktrises Ināras Sluckas režijas kontā jau ir izrādes “Zudušo laiku citējot” (Latvijas Nacionālais teātris) un operu “Manona Lesko”, “Dauka” un “Vilkaču mantiniece” (Latvijas Nacionālā opera un balets) iestudējumi. Režisore izrādi “Sieviete” veido jau kopš maija. Šoreiz, dramatizējot A. Upīša romānu, tapusi izrāde par atriebību un tās mistisko bumeranga dabu.

Izrādes lomās iejutīsies Nacionālā teātra aktieri: Zane Jančevska, Dace Bonāte, Sanita Pušpure, Ģirts Liuziniks, Gundars Grasbergs, Mārtiņš Brūveris, Kaspars Aniņš un Raimonds Celms.

Izrādes scenogrāfiju radījis Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece ir modes un teātra kostīmu māksliniece Keita, muzikālais konsultants un aranžētājs ir Juris Vaivods, video mākslinieks – Toms Zeļģis, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, horeogrāfe – Agnese Vanaga, bet literārā konsultante – Inga Ābele.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+