Pasaulē
Eiropa

Anglijas dienvidu piekrasti piemeklē “ķīmiska dūmaka”; 150 cilvēki nogādāti slimnīcā 0

Foto AP/Scanpix/LETA

Britu policija un ugunsdzēsēji svētdien brīdināja Anglijas dienvidu piekrastes iedzīvotājus palikt mājās un evakuēja cilvēkus no pludmalēm pēc ziņām, ka šo rajonu piemeklējusi “ķīmiska dūmaka”, radot kairinājumu cilvēku acīs un rīklē. Apmēram 150 cilvēki nogādāti slimnīcā, vēsta BBC.

Neskaidras izcelsmes kaitīgas gāzes mākonis, kas nedēļas nogalē uzradās Anglijas Lamanša piekrastē, vairāk nekā simtam cilvēku radījis kairinājumu acīs un rīklē.

Kad “nezināmas gāzes mākonis” svētdien uzradās Austrumsaseksas krastā, aptuveni 150 cilvēkiem Īstbornas pilsētas slimnīcā sniegta medicīniskā palīdzība, pirmdien pavēstīja Saseksas policija.

Gāzes raksturs joprojām ir neskaidrs, tomēr esot “ārkārtīgi mazticams”, ka gāzes sastāvā bijis hlors, kā tas izskanējis sociālajos medijos, norādījuši vietējie ugunsdzēsības un glābšanas dienesti.

“Kaut arī iedarbība bija nepatīkama, tā nebija nopietna, un patlaban notiek vairāku partnerībā strādājošu dienestu izmeklēšana, lai noskaidrotu gāzes avotu,” norādīja policija.

Ķimikālijas arī agrāk atdzītas pāri Lamanšam no Eiropas rūpnieciskajiem objektiem, tomēr, kā liecina meteoroloģiskie novērojumi, svētdien notikušo šādi nevar izskaidrot.

“Lai arī kas tas būtu bijis, tas oda pēc degošas plastmasas,” sacīja Karaliskās Nacionālās Glābšanas laivu organizācijas pārstāvis Bobs Džefrijs.

Policija un ugunsdzēsēji jau svētdien brīdināja Anglijas dienvidu piekrastes iedzīvotājus palikt mājās un evakuēja cilvēkus no pludmalēm pēc ziņām, ka šo rajonu piemeklējusi “ķīmiska dūmaka”.

Saseksas grāfistes policija paziņoja, ka šī dūmaka “izraisījusi diskomfortu cilvēkiem [Saseksas] piekrastē no Īstbornas līdz Bērlingepai”, un aicināja cilvēkus izvairīties no vietējām pludmalēm un palikt mājās ar aizvērtiem logiem, ja mājas atrodas krasta tuvumā.

Saseksas policijas galvenais inspektors Brūss Metjūzs tviterī rakstīja, ka “kairinošas gāzes mākonis” virzās uz Īstbornas un Bekshilas rajoniem Saseksā.

LA.lv