Latvijā
Sabiedrība

Anglijas tiesa Lailas Brices adopcijas lietā lēmumu negroza; Brice varētu vērsties ETC 1

Kadrs no video

Lailas Brices meitas adopcijas lietā Lielbritānijas tiesa atstājusi negrozītu iepriekšējo lēmumu par meitas Kristīnes adopciju, aģentūrai BNS pastāstīja Brices pārstāve advokāte Aija Osmane.

Tāpat Lielbritānijas tiesa uzskata, ka Bricei nav tiesību pārsūdzēt šo spriedumu. Tiesa šādam lēmumam kā pamatojumu norādījusi to, ka iepriekšējais process par meitas adopciju un šis ir saistīts. Osmane informēja, ka patlaban nepieciešams iegūt papildus informāciju par tiesas spriedumu, taču paredzams, ka Brice varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs – vēstnieks Raimonds Jansons aģentūrai BNS pastāstīja, ka Latvija šajā jautājumā strādās līdzšinējā režīmā un nākamās darbības jāvērtē Bricei un viņas advokātei – vai esošās iespējas Lielbritānijas tieslietu sistēmā ir izsmeltas.

Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis tikmēr sociālā portāla “Twitter” vietnē norāda, ka vēstniecība turpinās dialogu ar britu institūcijām.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas nostāja ir, ka bērna adopcijas lieta jāizskata Latvijā. Ministrija arī uzsver apstākli, ka Lielbritānijas iestādes neinformēja Latvijas pusi par bērna izņemšanu no Latvijas valstspiederīgā ģimenes.

Brices meitu Katrīnu Lielbritānijas sociālie dienesti izņēma no ģimenes pirms vairākiem gadiem. Sieviete vērsās Latvijas iestādēs, lūdzot palīdzību meitu atgūt. Visi apstākļi, kādēļ bērns no ģimenes tika izņemts, oficiāli netiek atklāti. Māte teica, ka bērnu atstājusi vienu, jo bija jāsteidzas uz darbu, bet Lielbritānijas mediji vēstījuši, ka bērns nav bijis pienācīgi aprūpēts.

LA.lv