×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

Vai “Patiesības spogulis” pazemo dalībniekus? Anda Rožukalne vērtē televīzijas šovu (13)

Ekrānuzņēmums no TV3Ekrānuzņēmums no TV3

Brīnīties? Noteikti! Nosodīt? Tas jau noticis nemanot. Izprast? Nav viegli, ja runa ir par jauno “TV3” attiecību šovu “Patiesības spogulis”. Taču mēģināsim, jo šovs liek domāt ne tikai par dalībnieku motivāciju stāvēt pusplikiem TV kameru priekšā, bet par tiem, kas to visu ražo un skatās.

Mūsu kaislības starptautiskā formātā

Šovs nav tapis Latvijā, “Patiesības spogulis” ir “formātu fabrikas” “NBC Universal International Formats” ražojums. Tas ir jau otrais “TV3” un “NBC Universal” sadarbības vēsturē. Pirmais bija ļoti dīvainais realitātes šovs “Kāzu gūstā”, kurā pāra radinieki, izmantojot šova veidotāju piešķirto naudu, rīkoja kāzas līgavaiņa un līgavas vietā. Televīzijas šovu un citu formātu producēšanas un globālās pārdošanas uzņēmums ir daļa no ASV telekomunikāciju, TV kanālu un kabeļtelevīzijas konglomerāta “Comcast Corporation”.

Mākslīgā realitāte

“Patiesības spogulis” pieder pie jaunākās realitātes šovu paaudzes, kurā piedalās reāli cilvēki, bet pārējais ir mākslīgi konstruēts. Tā izmainījušies agrākie “zirnekļi burkā” formāti, kuri piedāvāja TV ilgstoši vērot, kā uzvedas noslēgtā telpā sapulcināti līdzcilvēki. Augstu reitingu labad vajadzīga dramatizēšana, izdomāti konflikti un grūtības, kurām cauri sūtīt šovu dalībniekus.

Šovā “Patiesības spogulis” īsti pāri tiek ielikti neiespējamās situācijās: viņi nonāk dārgā veselības uzlabošanas programmā. Tiek diagnosticēts veselības stāvoklis un izveidota pro­gramma, kas ietver diētu, fiziskās aktivitātes, masāžas. Šovs pretendē uz ieguldījumu pāru attiecību uzlabošanā, pa vidu parādās Ragaciema Agnese, šovā strādā arī psiholoģe Aina Poiša.

Samākslota un dalībniekus pazemojoša drāma tiek izspēlēta jau sākumā. Pārim jāstāv iepretim spogulim, kurā pareģota katra dalībnieka nākotne, ja viņš vai viņa nemainīs dzīvesveidu. Tiek piedraudēts ar slimībām un sniegts precīzs gadu skaitlis, kad gaidāma nonākšana kapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kāds attaisnojums psihologam ,kurš naudas dēļ gatavs piedalīties šādā apjukušu cilvēciņu pazemošanā ?! Žēl viņu bērnu.

 2. Raidījumā rodas iespaids, ka pazemo sevi Ragaciema Agnese. Viņas prasmes šajā raidījumā neparādās, bet tādu zināšanu, kā ir Ainai Poišai nav – sanāk tāds neprofesionāls kokteilis. Laikam katram cilvēkam ir jāpaliek savā vietā (ar variācijām, protams). Cienu Agnesi un drusku žēl…vai vajadzēja? Raidījums ir labs, varbūt arī šis šoka moments ir vajadzīgs un ir interesanti skatīties, kā attīstās pāru attiecības, patīk A.Poišas interesantie, uzvedinošie, gudrie dialogi. Ir labi

 3. cik stulbam jābūt, lai blenztu tos šovus, nožēlojamās skolas un RPIVA u.t.t.

 4. Labi rūkts! Šī visa cepšanās materializējas naudas izteiksmē kāda/kādu kabatās.

 5. Rakstā teikts: “..pāru attiecības “Patiesības spogulī” nerisina profesionāli speciālisti.” vai tad Aina Poiša nav profesionāla psihoterapeite?
  Man nav tik kategoriski spriedumi par šovu. Tiem, kam dzīvē ir bijušas neveiksmīgas attiecības, atpazīs daudzas situācijas, kas tās izbojā. Pirmkārt, savstarpēja kritizēšana un necieņa.

 6. Citreiz šķiet ka slimus un ne tādus kā vajag vispār mīlēt nedrīkst, jāmīl un jābūt kopā tikai ar skaistuļiem,gudreļiem,tievuļiem un burkānu,kapostu grauzējiem…
  Bet varbūt iedvesmojošāk būtu radīt parraidi par cilvēku dažādību kā vesels mīl un ir kopā ar slimu,kā tievs mīl resnu un sportists nesportisku Cilveku dvēselēs dzīvo mīlestība un nevis ķermeņu apveidos un esmu priecīga ka dvēselei ir piešķirti spārni,savādāk tiešām būtu jārunā tik par miesu…

 7. riebjas sita jankalne vinai vienigi ferma sudus micit

 8. Ja nav ko darīt aiz ausīm var pakasīt. Ar ko tad šis šovs atšķiras no citiem šoviem ka ir izpelnijies kritiku. Nepatīk neskatieties, nepiedalieties. Līdz galam nav saprotams šis ir meğinājums piesieties konkrētajai kompānijai kā produkts tas ir, varbūt autoram vienkārši kaut kas bija jāuzraksta lai saņemtu honorāru.
  Kādi draudi jūs ko, vajag uzsist uz pleca un pateikt super tā tik turpini viss būs super, kaitīgi paradumi

 9. Ja nav ko darīt aiz ausīm var pakasīt. Ar ko tad šis šovs atšķiras no citiem šoviem ka ir izpelnijies kritiku. Nepatīk neskatieties, nepiedalieties. Līdz galam nav saprotams šis ir meğinājums piesieties konkrētajai kompānijai kā produkts tas ir, varbūt autoram vienkārši kaut kas bija jāuzraksta lai saņemtu honorāru.
  Kādi draudi jūs ko, vajag uzsist uz pleca un pateikt super tā tik turpini viss būs super, kaitīgi paradumi tikai uzlabo dzīves kvalitāti.

 10. Kurš apmaksā un pasūta ģimenes institūcijas iznīcināšanas kampaņu Latvijā ar TV šoviem u.c. Jaunie cilvēki, ja patiešām vēlaties būt kopā priekos un bēdās, nepiedalieties, neļaujiet par sevi ņirgāties, pazemot sevi un neļaujiet sabradāt to, kas jums ir svēts- mīlestību!

 11. var tikai klusi apbrīnot Atbildēt

  tos cilvēkus,kas piedalās un skatās ko tamlīdzīgu.Acīm redzot,skatītāji ir.Bet vispār-nožēlojami…

 12. Te jājautā – ko vispār dara NEPLPa 3 tumīgās kundzītes un 2 smukie čalīši? Viņu uzdevums taču ir “pārstāvēt sabiedrības intereses”??? Varbūt, ka viņiem PAŠIEM laiks atkailināties un ieskatīties “patiesības spogulī”? – Kādēļ vispār no ASV jāiepērk kaut kādi zemas (ētiskās, estētiskās, inteliģences) kvalitātes šovi? Vai Latvijas SABIEDRĪBA TĀDUS PASŪTA ar NEPLP starpniecību un svētību, ko?

 13. Maija Kokina …….Es esmu tauriņš un ēdīšu,ko gribēšu……Uz šitā arī palikšu…..kas man to var liegt!Lidojam……….

Draugiem Facebook Twitter Google+