Latvijā
Rīga

APSKATIES. Pirms Ziemassvētkiem surikati gatavi izrādīt savu guļamistabu 0

Foto – Rīgas Zoodārzs

2016. gada augustā surikatu ģimene pārvācās uz jauno mītni Rīgas Zoodārza Terārija ēkā, un iekštelpu remontdarbu dēļ apmeklētājiem nebija iespējams vērot darbīgo saimi ziemas periodā.

Šobrīd Zoodārzs ar prieku paziņo, ka jaunus labturības prasībām atbilstošus apartamentus ieguvuši piecu sugu pārstāvji – grifu pērļvistas, sarkanastes žako, surikati, klinšu damani un jauna dzīvnieku suga – kailie smilšracēji.

Tā ir jauka dāvana Ziemassvētkos ne tikai dzīvniekiem, bet arī apmeklētājiem. Un šī dāvana tapusi pateicoties apmeklētājiem (zoodārza ieņēmumi no ieejas biļetēm) un ilggadējiem atbalstītājiem SMScredit.lv, uzsver Zoodārza pārstāvji.

Ceturtdien, 21. decembrī plkst. 14.00 Zoodārzs aicina uz Terārija ēkas iekštelpu ekspozīciju atklāšanas pasākumu. Pasākuma laikā klātesošie dosies ekskursijā, iepazīstot Jurģus piedzīvojušos dzīvniekus, kā arī mēģinās atbildēt uz gida āķīgajiem jautājumiem.

Galerijas nosaukums

Pirmo reizi Rīgas Zooloģiskajā dārzā Terārija ēkā būs aplūkojami neparasti alu dzīvnieki ar milzīgiem zobiem – kailie smilšracēji /Heterocephalus glaber/. To nosaukums ir ļoti precīzs, jo tiem tik tiešām nav apmatojuma – daži desmiti matiņu uz ķermeņa esot pietiekami daudz šai sugai. Alu sistēmas veidošanai tie izmanto gan ķepas, gan arī milzīgos priekšzobu.

Vienā alu labirintā dzīvo viena ģimene – vecāki ar saviem pēcnācējiem. Mazuļi dzimst tikai saimes mātei. Saime arī uzskatāmi īsteno darba dalīšanu būvējot tuneļus – pirmais izkasa un atgrauž smilšu čupiņu, kuru ar kājām aizkasa nākošajam. Un tā līdz pēdējais šajā ķēdītē smiltis izmet ārā no alām.

Terārija ēka tika uzbūvēta 1930. gados. Sākumā tajā dzīvoja trūcīgo ģimeņu bērni, jo līdz 1934. gadam dārzs bija slēgts, vēlāk te pārvietoja Mežu departamenta muzeju. Pēc Otrā pasaules kara šajā ēkā sāka izvietot terārijus ar dzīviem dzīvniekiem. 2012. gadā tika uzsākti apjomīgus Terārija ēkas pārbūves darbi.

Saistītie raksti

Vispirms veica ērtu piekļūšanas ceļu izbūvi, izmantojot universālā dizaina pamatprincipus, lai ekspozīcijām piekļūt varētu ikviens apmeklētājs, arī ģimenes ar bērnu ratiem un cilvēki ratiņkrēslā. Savukārt ekspozīciju norobežojošais stikls līdz grīdai ļauj vērot dzīvās radības gan lieliem, gan arī pavisam maziem skatītājiem.

2015. gadā atklājām kalitriksu vasaras mītni, 2016. gada pavasarī jaunu aploku ieguva trompetes degunragputni un augustā Jurģus piedzīvoja surikatu ģimene. Pārbūve tapusi no zoodārza ieņēmumiem un ar SMScredit.lv atbalstu. Remontdarbi turpinās un Terārija ēkā plānots veidot vēl daudzas interesantas, mūsdienīgas un labi pārskatāmas ekspozīcijas.

LA.lv