×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Aptauja: 65% Krievijas iedzīvotāju pret Donbasa kaujiniekiem attiecas pozitīvi (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielākā daļa Krievijas iedzīvotāju pozitīvi attiecas pret tā dēvētajiem brīvprātīgajiem, kuri devušies karot uz Donbasu prokrievisko teroristu rindās, liecina Viskrievijas Sabiedriskās domas pētījumu centra aptaujas dati.

Aptauja liecina, ka 7% krievu pazīst kādu, kas devies karot uz Austrumukrainu, bet 90% norādījuši, ka nepazīst.

Pozitīvi pret Donbasā karojošajiem attiecas 65% Krievijas iedzīvotāju, negatīvi – 22%. No tiem, kuri neatbalsta Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, negatīvi noskaņoti ir 40%, no Maskavā un Sanktpēterburgā dzīvojošajiem – 33%.

Trešdaļa iedzīvotāju – 33% – ir pārliecināti, ka lielākā daļa uz Donbasu aizbraukušo ir ideālisti, kuri tic, ka piedalās “taisnīgā karā”. Ceturtdaļa aptaujāto – 28% – uzskata, ka tur devušies galvenokārt “Krievijas interešu aizstāvji”. Savukārt 16% domā, ka šie cilvēki, visticamāk, ir algotņi. Par avantūristiem viņus dēvē 5% aptaujāto, par bandītiem – 3%, par vienkārši nemierīgiem cilvēkiem – 4%.

Pret drauga vai radinieka lēmumu doties karot uz Donbasu 45% Krievijas iedzīvotāju attiektos pozitīvi, bet tikpat daudzi pret to attiektos negatīvi. Vairāk šādu lēmumu pozitīvi vērtētu vīrieši – 55% un Krievijas Komunistiskās partijas atbalstītāji – 53%.

Uz jautājumu, vai Krievijas varasiestādēm vajadzētu kaut kā vērsties pret tiem, kas karo Donbasa teroristisko spēku pusē, 57% respondentu atbildējuši noliedzoši. Katrs ceturtais jeb 26% aptaujāto uzskata, ka viņus vajadzētu apbalvot. Šāds uzskats ir 35% neparlamentāro partiju atbalstītāju, 33% Vladimira Žirinovska vadītās Liberāli demokrātiskās partijas atbalstītāju un 33% lauku iedzīvotāju. Tikai 5% atzinuši, ka vajadzētu kaut kā vērsties pret Krievijas algotņiem.

Pētījumu centrs šo aptauju veicis 7. un 8.martā. Kopā aptaujāti 1600 Krievijas iedzīvotāji 132 apdzīvotās vietās 46 rajonos, novados un republikās. Pētījuma statistiskā kļūda nepārsniedz 3,5%.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tas pats kas savulaik pēc iebrukuma Afganistānā. Tad TV rādija, ka zaldātiņi stāda un laista puķītes un atrodas kā kurortā. Tikai pēc kravām 200 sākās atjēgšana, ka tas ir karš, kurā PSRS ir iesaistījusies savas alkatības dēļ – kam savulaik traucēja Afganistānas karalis ar draudzīgām attiecībām ar PSRS. Nē vajadzēja kaut ko glābt un taisīt revolūcijas; tā glābt vajag arī Ukrainā… Stiklo logus un dala maizi TV ; daudz jaunu krievu mirst ar sirds vājumu… Nevis logi ir jāstiklo TV ,bet jāizved savs karaspēks un arī zaļie vīriņi un logi neplīsīs…

  2. Vismaz tikpat liels procents attiecas pozitīvi arī pret krievu nacismu.

Draugiem Facebook Twitter Google+