×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

Anda Līce: Aptumsums (49)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Pēdējo 2015. gada “brīnumu” es piedzīvoju, izlasot, ka Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere gadiem neesot rūpējusies par saviem bērniem, nemaksājusi uzturlīdzekļus, tiesājas ar bērnu tēvu un komunikācija ar bērniem notiek vienīgi ar tiesas un bāriņtiesas starpniecību. Pirmajā brīdī man šķita – tas nevar būt, esmu pārskatījusies. Tekstu pārlasīju vēlreiz. Taču vēl šokējošāk šķita, ka tiesībsargs Juris Jansons uzskata – tā ir viņa darbinieces personiskā lieta. Vai tad šī nav iestāde, uz kuru tik daudzi liek pēdējās cerības?

Jau gadiem ilgi skan jautājums: “Kas notiek Latvijā?” Notiek aptumsums, ko izraisa vara, nauda un līdz kaulam iegrauzies materiālisms. Kā gan citādi lai nosauc to, kas no mums spiež laukā ētisko vertikāli, kura vēstures dzirnakmeņiem nav ļāvusi mūsu tautu samalt. Kad tāds jēdziens kā politkorektums no diplomātu saskarsmes kultūras pārceļas uz noziedzīgo pasauli, valsts izlaupīšana notiek netraucēti un milzu apmēros. Pavērojiet Krievijā notiekošo un salīdziniet ar to, kas notiek Latvijā – mērogi, protams, atšķiras, taču padomju raugs darbojas abās. Politologs Staņislavs Belkovskis, labi pazīdams Krievijas prezidentu, uzjautrināja publiku, sakot uzrunu, kuru pēc dažām dienām Federālajai sapulcei tiešām teica valsts pirmā persona. Politologs bija pilnībā uzminējis, ko un kā runās prezidents. Jācer, ka mūsu asprātis – Jānis Skutelis, izmantojot labākos pašmāju paraugus, arī sagatavos kādu uzrunu tautai. Man, piemēram, ir jālauza galva par mūsu premjerministres pēc demisijas apgalvoto, ka valsts esot labā stāvoklī. Redzot, kā degradējas lauki, turpinās prombraukšana un kas notiek cilvēku attiecībās, attieksmē pret saviem pienākumiem un valsti, es vairs nesaprotu, kas šodien skaitās labs un kas slikts.

Latvijai par visu vairāk ir vajadzīga jauna atdzimšana un atjaunošanās. Pirms trīsdesmit gadiem to pašaizliedzīgi sāka neliela garīdznieku saujiņa. Atmodas augstāko punktu mēs sasniedzām, atmostoties garīgi. Pēc tam sākās slīdēšana uz ērtas dzīves pusi, patiesībā – atpakaļ. Ir notikusi vērtību dramatiska maiņa arī daudzos tā laika varoņos, un atkal aktuāli skan otrajā, sašķelties gatavās Tautas frontes kongresā mācītāja Jura Rubeņa toreiz teiktais – mēs neesam pelnījuši to, ka mums brīvā Latvija tiek dota. To bija pelnījuši tie, kas šodien jau ir zem velēnām. Diemžēl mēs, dzīvie, visus šos gadus esam rosījušies, sev gādājot aizvien treknāku dzīvošanu, nevis brīvību. Mums nelīdzēs nekādi plāksteri, Latvija no aptumsuma var iziet gaismā, vien atdzimstot un atjaunojoties garīgi. Tam vajadzētu būt galvenajam vēlējumam Jaunajā gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Nevaru piekrist teiktajam,ka mēs dzīvie visus šos gadus esam rosījušies sev gādājot aizvien treknāku dzīvošanu. Tā rosījušies ir tikai tie,kas pie tās siles ir tikuši un ir vēl joprojām. Mē esam ļoti smagi strādājuši gan pirms,gan pēc atmodas un tagad tiekam pazemoti un aplaupīti,tieši tie,kas godprātīgi strādāja,strādā un audzina bērnus un mazbērnus.

 2. Varu tikai piekrist Andai Līcei,bet vienīgi tam,ka mēs dzīvie visus šos gadus esam rosījušies

 3. ESMAIJA laikam ir galīgi aptaurēta vaicādama, KO TP nozagusi???? Laikam bijusi uz Marsa tajā laikā!!! Protams ne jau visas vainas var uzgrūst tikai TP!?? Neviena partija un NEVIENA SAEIMA nav darbojušās Latvijas izaugsmei!!! NEVIENA!!! VARBŪT NĀKAMĀ BŪS VALDĪBA, kas sāks šo darbu ar mēŗķi celt LATVIJAS sabiedrības izaugsmi!??!?? VARBŪT jaunā valdība redzēs LATVIJU KĀ VAlSTI kopumā!???????????? Cerība nav slikta lieta!!!!

 4. Eduards Veidenbaums rakstīja: Virs zemes nav taisnības, dūrei tik spēks… un pārlasot visu šo dzejoli redzu, arī šodien tas aktuāls!

 5. premjeres runa vispār bija atdalīta no realitātes. skaista, bet absolūti bezjēdzīga un neiedvesmojoša runa. 🙁

 6. Ar stipru ticìbu par Latvijas moráles atdzimšanu un garìguma atjaunošanos- sākam katrs ar sevi…

 7. ................... Atbildēt

  ko tu dari, lai būtu labāk? Konkrēti? Nu kā muļķim var būt labi ( jo vairāk, fizisksu darbu viņš ienīst). Nekad. Evolūcijas likums.

 8. Diemzel launums savairojies….un nav nevienam plans ka to pieveikt un samazinat. Makam tikai uzskaitit slikto, bet pasakiet ko lai dara, lai butu labak? Konkreti
  1.,2….Tie zog, sitie zog, bet kas tad tos zaglus ievel?

 9. Ļoti labi un precīzi pateikts! 🙂
  Bet, kamēr mēs Latvieši, būsim tik nesaliedēdi un skaudīgi viens pret otru, ierāvušies savā čaulā, pārmus valdīs mūsu darba augļu izmantotāji !!!!!

 10. Vienkārši latvietis Atbildēt

  Mēs – latvieši – ieklausāmies šos vārdos:
  “***vien atdzimstot un atjaunojoties garīgi***. Tam vajadzētu būt galvenajam vēlējumam Jaunajā gadā.”

 11. Pati, savu meitu -Lienīti (TP)nolādēji, pati sava prāta aptumsumā balsoji par Vienotību un pinies ar sorosītiem!
  Kamdēļ vairs tagad vaidi?

 12. Kas par murgu .. kaut kādas tantes savārstījums. Ielīda arī kāda cilvèka privātajā dzīvē. Un garīdznieki – tādi paši meļu un zagļi, viņus interesē TIKAI vara, nevis garīgà attīstība. Vienīgais kam varu piekrist ir, ka garigā attīstība glābs pasauli, bet Dievs sargi mūs no garīdzniekiem un citiem viltus skolotàjiem. Lai katram izdodas atrast īsto ceļu, nevis sekotu visādiem tur zombiju veidotājiem

  • Cien. “kaut kāds Xcx”, tā nav nekāda “kau kāda tante”, starp citu; tā ir ANDA LĪCE.
   Un, paklau, KURI tad mācītāji ir ieguvuši kādu nebūt “VARU” Latvijā?! Kurā vietā, kurā amatā tad? Tad “Xcx”šiem “mācītāji” ir S.Āboltiņa, L. Straujuma, A.Šķēle, ….utt. utjpr? 🙂 MELOT NEVAJAG! Pat ja Latvijas “politiķi” Tev ir mācītāji….. Dievs ar Tevi! 🙂

   • Kadreiz bija Latvijas pirms partikas, ja nemaldos. Sauca to tautaari par macitaju partiju, Jo tas sastava bija macitaju kopa ar godajamo shlesera kungu. Bet turpini, visa jus riciba ir vienu lieli meli un nedod dievs sabiedriba nonaks lidz baznicas pedofiliskajai, dubultstandartu moralei

 13. Tiesībsargs ir vienīgā nekorumpētā iestāde Latvijā, kur meklēt un panākt taisnību šai negodīgā valstī, visu cieņu tās darbiniekiem un neklausaties sagrozītos faktus!

 14. Jo kā bija Noas dienās, tā būs arī Cilvēka Dēla.(Mateja 24:36,37).

  Bruņojieties ar visiem Dieva ieročiem, lai jūs varētu pretī stāties velna viltībām. Jo ne pret miesu un asinīm mums jācīnās, bet pret v a l d ī b ā m un v a r ā m, šīs tumsības pasaules valdniekiem un pret ļaunajiem gariem pasaules telpā. ….Tāpēc satveriet visus Dieva ieročus, lai Jūs būtu spēcīgi pretī stāties ļaunajā dienā…(Ef.6:11-13).

 15. Latviešu tautai reiz ir jāceļas kājās,bet kājas nenes vairs. Moskaļu izdzimteņi, un Rietumu važas kājas ir sapinušas…
  Tauta celies reiz .
  Nekas nav nekad par vēlu.
  Važas ir saraujamas.Vajag tik gribēt.

 16. She’s right.

 17. nu, grāmata Kampējs, priekš tiem, kas lasa

 18. Ja prezidents neatlaidīs šo saeimu,it īpaši Vienotības intrigu dēļ,tad mūsu valst drīz nonāks varenās nabagu matuškas rokās.Sodienas politiķi nav labāki par bijušajiem TP zagļiem,lai pareizāk būtu teikt,ka daļa bijušo TP biedru arī Vienotībā.

  • Vai nevarētu konkrētāk – ko tieši ir nozagusi TP? cik zinu – TP ar melu un sūdu lavīnu centās apliet katrs, kam nebija slinkums, bet NEKAD NEVIENS nav pateici, kas konkrēti ir nozagts. Es varu pateikt konkrēti ko nozagusi nodokļu maksātājiem Vienotība, bet , lai kā meklētu atmiņā, par TP nezinu neko.Tikai izdomātas ķengas. Ja Jums tā tīk apgalvot, tad man tīk uzdot jautājumu, kādēļ Jūs par TP zagšanas faktiem neesat griezies tiesībsargājošās iestādēs?

   • Ko tieši TP nozagusi? TP bija Šķēles kabatas partija, kuras darbības rezultātā Šķēle no nekā kļuva par miljonāru, daudzu uzņēmumu īpašnieku. Vēl aizejot premjerēšanas pēdējā dienā, Šķēle parakstīja licences ap 30 saviem uzņēmumiem par mazajām elektrostacijām. Šīs stacijas par elektrību saņem dubulto tarifu un šo tarifu apmaksā visi pārējie, kas Latvijā lieto elektrību. Pats ļaunākais ir tas, ka šī partija ar Šķēli priekšgalā radīja mafiozu sistēmu, kur viss balstījās uz sarunāšanas principu. Uzskaitīt visu ļaunumu, kas tika nodarīt šeit nevar. Tur būtu nepieciešama bieza grāmata. Kaut kas jau gan ir uzrakstits. Pameklē un palasi!

    • Jautājums bija par to, ko TP nozaga! Nosauc visu, ko zini! Ja zināji, kāpēc slēpi?Nozieguma slēpšana arī ir noziegums!

   • Ja esat tik attapīgs, tad padomājiet vai tas ko sakāt par TP, tagad neattiecas arī uz Vienotību.. Tas ko Jūs sakāt it kā zinām un varat nosaukt ko Vienotība ir nozagusi ir tieši tādas pašas izdomātas ķengas. Šobrīd Jums tas tā neliekas, bet cerams vēlāk sapratīsiet tāpat kā acīmredzot esat sapratusi par TP. Tad tas bija JL gājiens, lai iznīcinātu konkurentus TP, tagad tas ir identisks atbildes gājiens, kad vecie vēži atkal lien ārā. Kopumā tas gan neko Latvijas nākotnei labu nesola, jo ar katru riņķi cilvēku ticība valstij krīt un šobrīd jau tā ir kritiski zema..

 19. Anda Līce viens no nedaudzajiem saprātīgajiem cilvēkiem šodienas Latvijā. Nav nekāds brīnums, ka maskavas troļļu bari saskrien šeit riet. Nepatīk viņiem kad lietas sauc īstajos vārdos.

 20. paskatiet zemāk aptauju par vēlmēm Jaunajā gadā Atbildēt

  neviena mērķa, attīstība šļurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 21. ................... Atbildēt

  PLĀKSTERI NELĪDZĒS, VAJAG REFORMAS, LIKVIDĒT ĒNU EKONOMIKU. LAUKI DEGRADĒJAS PABALSTU DĒĻ. CILVĒKIEM JĀSAPROT, IR TEHNOLOĢIJU LAIKMETS, vai nu mācīsies , ja jaunība to neesi darījis, vai nogrimsi
  Tagad bariem pievienosies pensionāriem parazīti bez pensijām. Domāju, ka jaunie tos nekaunīgos lopus nebaros

 22. Večiņa savos rakstos dažreiz trāpa, dažreiz aizšauj garām. Šoreiz ir kārtējā reize, kad netrāpija – viņa atgremo patiesībai neatbilstošas lietas, jo, laikam, bija pārņēmis vecišķs nogurums un bija par grūtu izlasīt arī otras puses viedokli, līdz ar to večiņa tagad moralizē par lietām, par kurām vienkārši nav informēta. To maigos vārdos sauc par lasītāju maldināšanu, vai ne, Anda Līce?

  • Man riebjas cinisms Atbildēt

   Tiešām zināt visus mācītājus? Un visus baznīcu apmeklētājus (manā draudzē tie ir, sākot no Svētdienas skolas bērniem līdz 97 gadus vecam kungam).
   Bet Jaungada pārdomām neliels fragments no M. Plātes sprediķa, kas tika teikts Doma baznīcā pirms 25 gadiem: “Lai šī ir sevis pārbaudes stunda, kad mēģinām pavilkt svītru zem līdzšinējās dzīves, kad modinām savu sirdsapziņu. Nu, piemēram, uz ko mēs līdz šim visvairāk esam paļāvušies? Uz savu darbu? Uz talantu? Uz sakariem? Uz naudu? Uz nemaldīgiem vadoņiem? Uz iztapoņas un saliektas muguras laimi jeb – uz Dievu? Līdzīgi – no kā mēs visvairāk esam baidījušies? No neveiksmēm, no trūkuma? No cilvēkiem? No pātagas? No drošības iestādēm? Jeb – no Dieva?

   Kad pazudušais dēls nonāk pie izšķirošā lēmuma, pie pagrieziena savā ceļā? Tad, kad viņš, vispirms, ir ļoti tālu prom no tēva aizgājis, kad viņš ir totālā krīzes situācijā. Kad viss, viss ir atdots, izniekots un iztirgots. Kad vienīgā morāle ir – veikals un cīņa par izdzīvošanu. Kad nav vairs, ko ēst nedz miesai, nedz dvēselei. Tad dzimst jautājumi: kur es biju visu šo laiku, kā aizmaldījos tik tālu, kāpēc?

 23. I pat šoreiz nevarēja nociesties, nepiesaucot Krieviju. Nu ja, bijuši tur neesam, toties zinām vislabāk, kā tur iet! Un iet, noteikti, vēl sliktāk kā mums! Krievija un krievi mums neļauj labi un godīgi dzīvot?

  • Tu ko!? Tur taču joprojām zemi apstrādā ar spīļarkliem, nepazīst pamperus un aromātiskos biksīšu ieliktnīšus, bet uz SKS brauc pē c Minhauzena metodes – jāšus uz lielgabala lodes.

 24. Paldies Līces kundzei! Viņai taisnība par 200%.
  Mums patiešām ir ļoti nepieciešama atdzimšana un atjaunošanās.
  Kur šodien ir mācītāji? Ērti ieritinājušies savu draudžu azotē, novada kārtējos Dievkalpojumu un viss?
  Tie tantuki, kas apmeklē baznīcu sen zina, ka viņām “nebūs zagt, nebūs nokaut, nebūs iekārot svešu sievu, nebūs sniegt nepatiesu liecību” utt.
  Kurš to iemācīs Saeimas deputātiem, mūsu skolotājiem, lai viņi varētu to mācīt mūsu bērniem?
  Eiropa māca, ka atļauts ir viss.
  Viss nekad nevar būt atļauts, tad tas ir haoss un anarhija.

  • Acīmredzot Eiropā bijusi neesi! Ne jau Eiropa to ietekmē. Tā ir vienkārša izlaidība, pārprasta brīvība. Cilvēkam iepriekš ir bijis gans, un pašam nav bijis jādomā, tagad kā no ķēdes norāvies. Pārmet, ka bērni pīpē, dzer un uzvedas, kā barbari, bet paskatieties, kāds viņiem paraugs. Pieauguši cilvēki skolas durvju priekšā pīpē

 25. Man nepatīk šīs autores šie negatīvisma vispārinājumi,bet vēl vairāk tiem sekojoši Kremļa troļļu komentāri. Latvija,kā tam agri vai vēlāk bija jānotiek,patiešām maz-pamazām sakārtojas un tas neapšaubāmi ir gan jau aizgājušo ,gan visu esošo paaudžu nopelns.

 26. Kā tikai atcēla LPSR Konstitūciju un padomju Kriminālkodeksu – tā tas “padomju raugs” nāca ārā, un dabūt atpakaļ to skaistiem vārdiem vairs nedabūt. Tukšs numurs, lai ko tur Kurzemes mežu biezokņos tagadiņ’ neizdomātu Rubenis.

 27. zinu, Antonioni! .. Lēnuma!

 28. Aizmirsāt, ka pirms 30 un vairāk gadiem no Cēsīm Roberts Ruķis ar domu biedriem pievērsās lauku nomaļu attīštībai, pats parādīja piemēru Zosēnos, kur pieēsties un padzerties pa nakti ar helikopteru lidoja VVF UN NESAPRATA vairāk ,kā dzīrot un lidināties pa pasaules lieliem apartamentiem. Kauns jums “” inteliģencei “” nav joprojām! Skaiti dziedat! atvainojiet, bet apkopojot , klaji redzama lišķība!

 29. ja jūs laukos tik gaiši, kur reformas???????? dirnat uz līdzfinsējumu un ēnu ekonomiku

 30. patiesība filozofisks jēdziens……….
  izsitējiem viss okei
  Latvijas attīstība???????????? kam to vajag? naudu ofšoros vajag……….un ir…viss kārtībā

 31. Reti kāds ir pamanijis ka valsts katru dienu zaude jaunus,perspektīvus cilvēkus.Pie varas esošie ir kurli,akli rubeņriestveidīgi radījumi.Ēterā un ekrānos uzstājas ar sevi apmierinati ļaudis,kuriem,izņemot savu ego,viss ir pie kājas.Šāda situācija ir kā barojošs buljons 4.maija mafijai,kura nedrīkst atstāt savas iesildītās ligzdas,apzinoties ka atklātībā kļūs redzams ligzdas saturs un aizperētie vanckari.

 32. Piekrītu,ir ļoti kaitinoši atkal un atkal lasīt un dzirdēt,ka laukos visi ir değenerāti un dzērāji, esmu pilsētā tikai reizi nedēļā un ik reizi redzu pie lielveikaliem dirnośas personas ar atbilstošu smaciņu.. pati alkoholu nelietoju vispār. Man daudz bīstamāka šķiet cilvēka pārvērtība,iekāpjot dārgā džipā un uz lauku ceļiem uzvedoties kā pasaules nabai…

 33. Kāpēc daudzi mācītāji ir pedofili? Atbildēt

  1. Nav taisnība par lauku degradāciju. Tad jau var rakstīt, ka degradējas arī upes, koki un ezeri. Taisnība būtu, ja rakstītu, ka daudzi laukos dzīvojošie cilvēki (un % vairāk pat pilsētnieki un Saeimā sēdošie) ir zaudējuši garīgo vērtību sistēmu un apmaldījušies degradējas.
  2. Par teikumu “Pirms trīsdesmit gadiem to pašaizliedzīgi sāka neliela garīdznieku saujiņa.” Ar “to” domāta atdzimšana un atjaunošanās. Iesaku mazāk skatīties TV un Kažas raidījumus “Melu laboratorija” (laikam tā to sauca). 1991.gadā mūs brīvību iedeva par velti, bez cīņas un nepelnīti. Čekas dibinātā Tautas fronte bija teātris, jo kaut kā taču LPSRam bija jāsabrūk – bija jāimitē cīņu, barikādes un revolūciju.

 34. Un neviena komentāra…..??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Kāda velna pēc šeit kaut ko rakstīt?!
   Lai atkal no šiem bezdomu “komentētājiem” atkal kaut ko ne pa tēmu atkvenkšķētu pretī?! kādam nolūkam? lai sev bojātu nervus?!
   Bet Andas Līces teiktais – kulaks uz neko neredzošu, nesaprotošu, aizmiglotu aci. Tikai tie, kam šī acs pieder, tāpat nesapratīs, kas teikts. Paldies, man sacītais jau sen skaidrs un cenšos vismaz savā vidē Tikai viens, demit, pat simti nav darītaji šajā degradētajā sabiedrībā.
   Es NEZINU, kā iedēstīt šo gaismu, sapratni, dvēseliskumu Liepājas metalurga kārtējo reizi atlaistajam strādniekam, atkal jaunu un jaunu likumu,noteikumu maiņu nobeigtajam nabaga uzņēmējam, kurš vairs nespēj šim murgam izsekot līdzi, skolotājam, kurš ir beztiesīgāks par pēdējo pamesto suni patversmē, un nerunāsim par tautu “parasto”…..tā ir novesta līdz izmisumam…. un tomēr savā želsirdībā un līdzjūtībā atkal un atkal spēj saziedot, saziedot, saziedot….

   PROTAMS! – ja paskatāmies uz citu traģēdiju fona, piem. tajā pašā Ukrainā utt(jau kļūst garlaicīgi visus šos ārprātus uzskaitīt!!), vai, piemēram, Parīzes un visu citu teroraktu ģimeņu sāpju fona – EU! MĒS DZĪVOJAM PASAKĀ!!!!
   ..bet man šī pasaka nepatīk……

Draugiem Facebook Twitter Google+