×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
16. septembris, 2016
Drukāt

Ar “Bahs un draugi” Liepājas Ērģeļmūzikas festivālā atgriežas nakts koncerti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 22. septembrī, plkst. 21 pirmo reizi pēc ilgāka laika Starptautiskajā Liepājas Ērģeļmūzikas festivālā atgriezīsies nakts koncerts. Šoreiz koncertā “Bahs un draugi” Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcā koncertēs poļu ērģelnieks Ģedimins Gruba, un programmu papildinās muzikologa Oresta Silabrieža aizraujošs stāstījums, informē rīkotāji.

Gdaņskā dzimušais Ģedimins Gruba, uzsākot savas muzikālās gaitas, izmēģināja gan klavieru, gan klarnetes spēli, tomēr Gdaņskas Mūzikas akadēmijā iestājās kompozīcijas un ērģeļspēles klasēs. Viņa skolotājs ērģeļspēlē bija profesors Romans Peruckis, kurš, starp citu, Liepājas Ērģeļmūzikas festivālā koncertēja 2013. gadā. Pēdējo desmit gadu laikā Gruba sniedzis vairāk kā 1500 koncertu visā pasaulē un ir viens no šobrīd visaktīvāk koncertējošiem poļu ērģelniekiem.

Koncertprogramma “Bahs un draugi” veidota, par pamatu ņemot izcilā vācu baroka komponista Johana Sebastiana Baha muzikālo mantojumu un viņa vēlāko laiku ietekmēto komponistu darbus. Piemēram, Fēlikss Mendelszons-Bartoldi, kura sonāti dzirdēsim koncertā, bija pirmais, kurš plašākai publikai pēc Baha nāves, iepazīstoties ar arhīvu materiāliem, atkal atklāja Bahu un viņa jau aizmirsto daiļradi. Savukārt 20. gadsimta beļģu komponista un ērģelnieka Flora Petersa daiļradē Baha darbiem ir īpaša nozīme, jo Peterss radījis neskaitāmas improvizācijas par viņa kompozīcijām un darbu tēmām. Par šiem un citiem komponistiem un viņu saistību ar Johanu Sebastianu Bahu klausītājiem pastāstīs muzikologs un mūzikas stāstu pazinējs Orests Silabriedis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+