×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. oktobris, 2012
Drukāt

Ar “niknajiem putniem” mācīs bērniem kvantu fiziku

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ar somu kompānijas “Rovio” nikno putnu jeb “Angry Birds” spēles elementiem plānots attīstīt zinātnes mācību materiālus un spēles maziem bērniem un pirmskolniekiem, raksta informācijas tehnoloģiju (IT) portāls “TechCrunch”.

“Rovio” sadarbosies ar Eiropas Kodolpētījumu organizāciju (CERN), lai attīstītu mācību grāmatas un galda spēles bērniem vecumā no trīs līdz astoņiem gadiem ar mērķi viņus iepazīstināt ar zinātnes pamatiem un ieinteresēt turpmāk mācīties zinātniskus priekšmetus.

“Strādājot kopā ar “Rovio”, iemācīsim bērniem kvantu fiziku, to padarot jauku un viegli saprotamu,” teica CERN izglītības nodaļas vadītājs Rolfs Landua. Landua uzrunāja mediju pārstāvjus Frankfurtes grāmatu mesē, kur tika prezentēts “Rovio” un CERN sadarbības projekts.

Kvantu fizika pēta vismazāko matērijas sīkdaļiņu īpašības, tostarp tā saukto “superpozicionēšanos”, kas nozīmē, ka sīkdaļiņas var vienlaicīgi atrasties dažādos stāvokļos un pat dažādās vietās. Tāpat kvantu fizika atzīt, ka “savstarpēji sapītas” sīkdaļiņas, kā elektroni un fotoni var viena otru momentāni ietekmēt, arī ja tās šķir gaismas gadu attālums.

Jaunā “Rovio” izglītojošo produktu sērija sauksies “Angry Birds Playground” un turpinās sākotnējās “Angry Birds” mobilo telefonu spēles “apaudzēšanu” ar dažādiem patapinātiem produktiem, tostarp rotaļlietām, grāmatām, pat Holivudas filmas projektu.

Jau ziņots, ka “Angry Birds” izvērsās par “Rovio” globālu veiksmes stāstu pēc tam, kad kompānija bija attīstījusi desmitiem spēles un izklaides programmas ar viduvējiem vai zemiem pārdošanas rezultātiem.

Spēlē “Angry Birds” tiek izmantota linga vai katapults, lai ar putniem bombardētu “ļaunās” cūkas, kas cenšas iegūt putnu olas. “Angry Birds” kopš parādīšanas 2009.gadā lejuplādēts desmitiem miljonu reizes. Spēle pārtaisīta dažādām operētājsistēmām un izlaista jaunās versijās ar papildu funkcijām, tostarp putniem, kas metiena laikā sadalās trīs putnos, atdarinot modernas tā sauktās kasešu bumbas efektu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+