Latvijā
Novados

Ārpus kūdras un meža ugunsgrēka perimetra aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu4

Kūdras un meža ugunsgrēks Talsu novada Valdgales pagastā. Foto – LETA

Papildināta ziņa pēdējā rindkopā.

Pirmdien ārpus kūdras un meža ugunsgrēka perimetra Valdgales pagastā konstatēti septiņi uguns perēkļi, kas liecina par ļaunprātīgu dedzināšanu, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Uguns šajās vietās ir lokalizēta. Pazīmes, liecina, ka tā nebija nejauša aizdegšanās, norādīja ministrs.

Kozlovskis aicināja iedzīvotājus, kuru rīcībā ir kāda informācija, sniegt to policijai.

Kā vēstīts, Latvijas dienesti sadarbībā ar Lietuvas bruņoto spēku helikopteru plašo ugunsgrēku dzēš jau septīto dienu. Ugunsgrēks kūdras purvā izcēlās aizvadītās nedēļas otrdienas pievakarē. Vēlāk liesmas izplatījās arī mežā.

Pirmdienas pēcpusdienā pēc Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdes Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins norādīja, ka policija pašlaik nesaskata ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes ugunsgrēka izcelsmē. Policija sākusi kriminālprocesu par mantas iznīcināšanu un bojāšanu aiz neuzmanības, norādīja Grišins.

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atbalstīt starptautiskas palīdzības lūgšanu ugunsgrēka dzēšanai. Lai nodrošinātu nepārtrauktu dzēšanu no gaisa, Valsts ugunsdzēsība un glābšanas dienests (VUGD) pirmdien ir ievietojis Kopējā ārkārtas situāciju komunikācijas un informācijas sistēmā lūgumu pēc trīs helikopteriem, aģentūru LETA iepriekš informēja iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma.

Saistītie raksti

Savukārt VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons otrdienas rītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica, ka Latvija ir lūgusi arī Baltkrievijas palīdzību ugunsgrēka dzēšanai, jo citu ugunsgrēku dēļ arī Eiropas Savienības dalībvalstu resursi patlaban ir ierobežoti.

Ja jūsu rīcībā ir jebkāda izmeklēšanai noderīga informācija, lūgums zvanīt pa tālruņa numuru 67085945, tā portālu “La.lv” informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

LA.lv