×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. februāris, 2013
Drukāt

ASV ekspolicists slepkava Dorners, visticamāk, nošāvies

Bijušais ASV policists Kristofers  Dorners, kas tika apsūdzēts trīs slepkavībās un internetā draudēja nogalināt arī citus cilvēkus, un kura pārogļotās mirstīgās atliekas tika atrastas izdegušā kalnu būdā Kalifornijas štatā, visticamāk, izdarījis pašnāvību nošaujoties, paziņojusi policija.

Ārsts, kurš veica līķa ekspertīzi, secinājis, ka “nāves cēlonis bija ievainojums galvā, kas izdarīts ar vienu šāvienu”, preses konferencē piektdien, 15.februārī, teica Sanbernardino apgabala kriminālpolicijas priekšnieks Kevins Leisijs.

Viņš piebilda, ka domājams, ka Dorners izdarījis pašnāvību nošaujoties, tomēr tas vēl nav oficiāli apstiprināts.

33 gadus vecais Dorners būdā Lielā lāča ezera (Bigbērleika) kūrorta rajonā tika atrasts otrdien pēc sešu dienu ilgas bēguļošanas. Kad policija būdu aplenca, viņš tajā aizbarikādējās un iesaistījās apšaudē ar policiju, kuras laikā gāja bojā viens policists un vēl viens tika ievainots.

Kad policija iemeta būdā pirotehniskas asaru gāzes šāviņus un pa skaļruni aicināja  Dorneru padoties, būdā atskanēja viens šāviens un tā aizdegās.

Dorners  no pagājušās nedēļas bēguļoja un tika meklēts Kalifornijas kalnos. Losandželosas policijas departaments apsargāja apmēram 50 policistus un viņu tuviniekus, kuriem  Dorners varētu uzbrukt.

Losandželosas pašvaldība svētdien izsludināja viena miljona ASV dolāru (520 tūkstošu latu) atlīdzību par informāciju, kas ļautu notvert  Dorneru. Vēl tiek lemts, vai kādam pienākas šī atlīdzība.

Vairāk nekā 100 policistu kopš 7.februāra bija meklējuši  Dorneru populārā slēpošanas kūrortā 128 kilometrus uz austrumiem no  Losandželosas pēc tam, kad policija atrada izdegušu  Dornera pikapu mežā pie šī kūrorta.

Dorners otrdien citā kalnu būdā sasēja precētu pāri un aizbrauca ar viņu pikapu, bet pārim izdevās atbrīvoties un piezvanīt policijai. Kad policija pamanīja šo pikapu un sāka pakaļdzīšanos, Dorners izraisīja avāriju, nolaupīja garāmbraucošu automobili un aizbrauca ar to. Vēlāk viņš atstāja šo automobili, kājām aizbēga uz tukšu kalnu būdu netālu no ceļa, aizbarikādējās tajā un iesaistījās apšaudē ar policiju.

Dorners tika turēts aizdomās par cita ekspolicista meitas Monikas Kuanas un viņas līgavaiņa Kīta Lourensa nošaušanu 3.februāra vakarā Irvainas pilsētā, par viena policista nošaušanu un vēl viena ievainošanu 7.februārī Riversaidas pilsētā, un par viena policista ievainošanu 7.februāra rītā Koronas pilsētā.

Bijušais ASV karaflotes rezervists  Dorners strādāja  Losandželosas policijā no 2005.gada līdz 2008.gadam, kad tika atlaists nepatiesu apgalvojumu dēļ. Monikas Kuanas tēvs ir bijušais Losandželosas policijas kapteinis Rendijs Kuans, kurš ir viens no cilvēkiem, ko  Dorners vaino savā atlaišanā.   

Dorners, kurš ir afroamerikānis, internetā ievietotā manifestā apgalvoja, ka Losandželosas policijas departamentā zeļ rasisms, un draudēja atriebties bijušajiem kolēģiem par viņa karjeras sagraušanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+