×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

ASV skolu pārvaldes darbiniece uzlauž datu tīklu un vilto savu bērnu atzīmes

Foto-LETAFoto-LETA

Kāda ASV Pensilvānijas štata skolu pārvaldes darbiniece apsūdzēta skolu datortīkla uzlaušanā, lai viltotu savu bērnu atzīmes un rakņātos skolu darbinieku e-pastos un citos elektroniskajos dokumentos, raksta ziņu portāls “ABCNews”.

Sieviete no 2008. līdz 2011.gadam strādājusi vietējā skolu pārvaldē “Northwestern Lehigh School District”. Šīs pārvaldes skolas apmeklēja vismaz divi no viņas bērniem, kuriem vismaz divos gadījumos nelikumīgi mainītas atzīmes.

Sievietes meitai 2010.gadā atzīme “nesekmīga” (pēc ASV izmantotās novērtēšanas sistēmas “F” jeb “fail”) nomainīta pret ierakstu, ka nesekmība attaisnojama slimības dēļ. 2012.gada pavasarī sieviete, kura vairs nestrādāja skolu pārvaldē, nedaudz uzlabojusi sava dēla atzīmi.

Pārkāpums atklāts, kad kāds skolotājs pamanījis, ka viņa elektronisko klases žurnālu apskatījusi skolu pārvaldes direktore, kura parasti nenodarbojas ar šādām lietām. Direktore noliegusi, ka viņa jebkad būtu apskatījusi klašu žurnālus, un incidentā iesaistīta policija, raksta “ABCNews”.

Policija atklāja, ka apsūdzētā sieviete bija nozagusi direktores paroli un vismaz 110 reizes apmeklējusi skolu pārvaldes atzīmju datubāzi, bez atļaujas iegājusi deviņu citu skolotāju e-pasta kontos un rakņājusies skolu pārvaldes personāla datubāzē.

Kā raksta “ABCNews”, sieviete apsūdzēta sešos vidēji smagos noziegumos, kas saistīti ar informācijas sistēmu uzlaušanu un nelikumīgu izmantošanu. Maksimālais sods, ko ASV tiesa viņai varētu piespriest, ir 42 gadi cietumā vai naudas sods 90 000 ASV dolāru (48 600 latu) apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+