Pasaulē

ASV vēstniece ANO: Trampa lēmums par Jeruzalemi domāts miera procesa veicināšanai 16

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

ASV vēstniece ANO Nikija Heilija piektdien aizstāvēja ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un sacīja, ka šis lēmums bijis domāts miera procesa veicināšanai starp Izraēlu un palestīniešiem.

Heilija sacīja, ka ASV tagad vairāk nekā jebkad agrāk ir “apņēmusies” atrast ceļu uz mieru Tuvajos Austrumos. “Mēs varbūt esam tuvāk šim mērķim nekā jebkad agrāk,” teica vēstniece.

Viņa sacīja, ka ASV spēra šo soli, pilnībā apzinoties, ka tas radīs jautājumus un bažas, bet ASV tautas griba bija atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

“Amerikāņu tauta 22 gadus ir atbalstījusi šo nostāju un ir gaidījusi,” teica Heilija. “Šonedēļ prezidents Tramps beidzot pieņēma lēmumu vairs neliegt piepildīties amerikāņu tautas gribai.”

Vēstniece sacīja, ka ir “vienkārši veselais saprāts” atzīt Jeruzalemi par galvaspilsētu un izvietot tur ārvalstu vēstniecības, jo šajā pilsētā jau atrodas Izraēlas parlamenta, prezidenta, premjerministra, augstākās tiesas un daudzu ministriju rezidences.

Viņa uzsvēra, ka šī lēmuma nolūks ir veicināt miera centienus, godīgi atzīstot Jeruzalemes statusu.

“Mums jāatzīst, ka miers tiks virzīts uz priekšu, nevis atpakaļ, kad visas puses būs godīgas cita pret citu,” sacīja Heilija.

Saistītie raksti
LA.lv