×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu kultūras jomai

jaunzeme_grende62

Koalīcija atbalsta papildu finansējuma piešķiršanu kultūras jomai, pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Viņš norādīja, ka sēdē izskatīts jautājums par mūzikas skolu pedagogu atalgojumu izlīdzināšanu, kas ir atbalstīts. Tāpat ir atbalstīta mērķdotāciju atjaunošana pašvaldībām, gatavojoties dziesmu un deju svētkiem. Konceptuāli ir atbalstīts jautājums par finansējumu Valsts kultūrkapitāla fondam, taču šīs jautājums vēl jāsaskaņo ar Finanšu ministriju.

Dombrovskis pastāstīja, ka mūzikas skolu pedagogu atalgojumam būs nepieciešams nepilns miljons latu, mērķdotāciju atjaunošanai – zem pusmiljona latu, bet Kultūrkapitāla fondam – nedaudz virs pusmiljona latu.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban tiek izstrādāta stratēģija par Kultūrkapitāla fondu līdz 2015.gadam un fonda finansējuma formula, kurai jābūt neatkarīgai no politikas, taču pie šī jautājuma vēl nepieciešams strādāt.

Kā aģentūru LETA informēja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pārstāve Ieva Līne, lai neturpinātos kvalificētu pedagogu aiziešana no mācību iestādēm un būtu iespējams arī turpmāk nodrošināt kvalitatīvu mūzikas un mākslas apmācību visos Latvijas reģionos, nacionālā apvienība aicina jau 2012.gada valsts budžeta grozījumos piešķirt papildus 868 791 latu, lai izlīdzinātu pedagogu atalgojumu vispārizglītojošajās skolās un mūzikas un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestādēs. 2013.gada budžetā šim mērķim būs nepieciešami 2,9 miljoni latu.

Vienlaikus, lai nodrošinātu dziesmu un deju svētku procesa nepārtrauktību un ilgtspēju, kā arī augstvērtīgu 2013.gada Dziesmu un deju svētku norisi, nacionālā apvienība šā gada budžeta grozījumos lūdz piešķirt mērķdotāciju pašvaldībām 491 396 latu apjomā pašdarbības kolektīviem – dziesmu un deju svētku dalībniekiem. 2013.gadā tam būs nepieciešami attiecīgi 982 792 lati.

Nepieciešams arī finansējums Valsts kultūrkapitāla fondam (VKKF) 550 000 latu apjomā, kas izriet no valdības rīcības plāna, lai veicinātu vērtīgas literatūras pieejamību un tādējādi arī latviskās identitātes un valodas kopšanu. Ar šo finansējumu tiktu nodrošināts grāmatu iepirkums latviešu valodā pašvaldību publiskajās bibliotēkās visā Latvijā, īstenojot lasīšanas veicināšanas pasākumus, kā arī kvalitatīvas profesionālās mākslas pieejamība reģionos.

Nacionālā apvienība arī aicina izstrādāt un apstiprināt VKKF finansējuma modeli, kas sākot ar 2013.gadu nodrošinātu tam ikgadēju garantētu un prognozējamu finansējumu ar izaugsmes piesaisti ekonomikas rādītājiem, tādējādi panākot neatkarību no politiskajiem lēmumiem.

Kā ziņots, nacionālā apvienība, pagājušajā nedēļā ar koalīcijas partneriem diskutējot par atbalstu fiskālās disciplīnas līgumam, saņēmusi solījumu no finanšu ministra Andra Vilka (V) par atbalstu vairākiem ar kultūras jomas saistītus jautājumus, žurnālistiem atklāja nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+