Latvijā
Rīga

Atbalsta vēl vienas spēļu zāles slēgšanu Rīgas centrā0

Foto LETA

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja šodien atbalstīja vēl vienas spēļu zāles slēgšanu pašā Rīgas centrā – pie Centrālās stacijas, 13.janvāra ielā 2a.

Kā skaidroja domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš, šīs ir būtisks satiksmes mezgls un tas atrodas ielu sarkanajās līnijās, kā arī Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā. Turklāt nākotnē šis zemesgabals būs nepieciešams arī “Rail Baltica” projekta īstenošanai.

Zāles īpašnieki ir SIA “Alfor”, un Liepiņš neslēpa, ka uzņēmums, visticamāk, vērsīsies tiesā arī par šo pašvaldības lēmumu. SIA “Alfor” pievienotajā vēstulē gan pauž, ka saskaņā ar Valsts zemes dienesta kadastra sistēmā pieejamo informāciju, zāle neatrodas ielu sarkanajās līnijās. Tāpat uzņēmums norāda, ka atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam, zāle arī neatrodas teritorijā, uz kuru attiecas Rīgas pašvaldības saistošo noteikumu aizliegums.

Galējo lēmumu vēl pieņems Rīgas dome.

Kā ziņots, Rīgas dome pērn oktobrī pieņēma lēmumu, kas paredz Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā aizliegt 42 spēļu zāļu atvēršanu. Šis lēmums visvairāk ietekmējis tieši SIA “Alfor”, kura pārrauga “Fēnikss laimētava” spēļu zāles, jo šis lēmums paredz slēgt 16 uzņēmumam piederošās zāles. Par vairāku atļauju atcelšanu SIA “Alfor” jau vērsies tiesā pret Rīgas domi.

LA.lv