×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

Atjaunots Liepājas promenādes gājēju tiltiņš


Noslēgusies Liepājas vecās ostmalas promenādes tiltiņa rekonstrukcija – būvobjekta norobežojošie žogi ir novākti, un tagad objekts ir pieejams gājējiem, informē Liepājas pilsētas sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Atjaunoto tiltiņu ekspluatācijā paredzēts nodot pēc tam, kad uz betona pamata krastmalā tiks uzstādīts Tirdzniecības kanāla makets. To plānots paveikt novembrī. Līdz maketa uzstādīšanai betona pamats būs norobežots ar būvžogu, piebilst pašvaldības pārstāvis.

Rekonstrukcijas laikā aptuveni 600 kvadrātmetru lielais tiltiņa koka dēļu klājums nomainīts ar polimēra (PVC) dēlīšiem. Tie ir izturīgāki pret klimata apstākļu iedarbību, tāpēc kalpos daudz ilgāk nekā līdzšinējais dabas materiāls, skaidro Štāls.

Tāpat rekonstrukcijas laikā atjaunoti soliņi, starp gājēju tiltu un kanālmalu demontēts koka klājs, tā vietā izbūvēts kalta akmens bruģis.

Rasts jauns risinājums šīs teritorijas apgaismojumam, demontējot vecos balstus, to vietā uzstādot balstus ar prožektoriem. Demontēts arī apgaismojums zem tiltiņa un apgaismojums, kas atrodas betona konstrukciju sānos.

Sakārtota arī saimnieciskā palīgtelpa zem tilta konstrukcijas, ar pretrūsas šķīdumu apstrādātas un no jauna nokrāsotas tilta metāla detaļas. Gar kanālmalu ir uzstādītas aizsargbarjeras.

Tiltiņu rekonstruēja “Liepājas celtniecības sabiedrība “Būvnieks””, kas ar 185 390,90 eiro vērtu (bez PVN) piedāvājumu uzvarēja pašvaldības izsludinātajā konkursā. Darbi sākti maija beigās un jāpabeidz piecu mēnešu laikā, tātad – oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+