×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Atkal pieaug cūku mēra draudi; to atklāj 144 mājas cūkām Rēzeknes novadā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis Āfrikas cūku mēri (ĀCM) 144 mājas cūkām saimniecībā Rēzeknes novada Griškānu pagastā, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

Viņa norādīja, ka PVD saimniecībā ir veicis ĀCM apkarošanas pasākumus.

Ap slimības skarto saimniecību trīs kilometru rādiusā ir noteikta aizsardzības zona, bet desmit kilometru rādiusā – uzraudzības zona. Tajās tiks pastiprināti kontrolēts mājas cūku veselības stāvoklis, kā arī dzīvnieku pārvadāšanas transporta līdzekļu kustība. Aizsardzības zonā aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus tās vismaz 40 dienas pēc slimo dzīvnieku iznīcināšanas un skartās saimniecības sākotnējās dezinfekcijas veikšanas.

“PVD atgādina, ka slimības uzliesmojuma gadījumā valsts kompensāciju var saņemt, ja cūkas bijušas reģistrētas un saimniecībā ievērotas biodrošības prasības,” atgādināja Joffe, piebilstot, ka par biodrošības prasību ieviešanu un izpildi ir atbildīgs dzīvnieku īpašnieks vai turētājs.

Joffe aģentūrai BNS norādīja, ka saimniecība Rēzeknes novada Griškānu pagastā ir ievērojusi visus biodrošības pasākumus un cūkas ir bijušas reģistrētas. “Šobrīd dienesta speciālisti skaidro, kā infekcija varēja nokļūt novietnē,” piebilda PVD pārstāve.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka PVD speciālisti cūkas ir iznīcinājuši un veikuši visus nepieciešamos pasākumus, lai ierobežotu slimības izplatību.

Mājas cūkām ĀCM šogad pēdējo reizi tika konstatēts 25.augustā.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+