Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
1. septembris, 2015
Drukāt

Atkal pieaug cūku mēra draudi; to atklāj 144 mājas cūkām Rēzeknes novadā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis Āfrikas cūku mēri (ĀCM) 144 mājas cūkām saimniecībā Rēzeknes novada Griškānu pagastā, aģentūrai BNS pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

Viņa norādīja, ka PVD saimniecībā ir veicis ĀCM apkarošanas pasākumus.

Ap slimības skarto saimniecību trīs kilometru rādiusā ir noteikta aizsardzības zona, bet desmit kilometru rādiusā – uzraudzības zona. Tajās tiks pastiprināti kontrolēts mājas cūku veselības stāvoklis, kā arī dzīvnieku pārvadāšanas transporta līdzekļu kustība. Aizsardzības zonā aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus tās vismaz 40 dienas pēc slimo dzīvnieku iznīcināšanas un skartās saimniecības sākotnējās dezinfekcijas veikšanas.

“PVD atgādina, ka slimības uzliesmojuma gadījumā valsts kompensāciju var saņemt, ja cūkas bijušas reģistrētas un saimniecībā ievērotas biodrošības prasības,” atgādināja Joffe, piebilstot, ka par biodrošības prasību ieviešanu un izpildi ir atbildīgs dzīvnieku īpašnieks vai turētājs.

Joffe aģentūrai BNS norādīja, ka saimniecība Rēzeknes novada Griškānu pagastā ir ievērojusi visus biodrošības pasākumus un cūkas ir bijušas reģistrētas. “Šobrīd dienesta speciālisti skaidro, kā infekcija varēja nokļūt novietnē,” piebilda PVD pārstāve.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka PVD speciālisti cūkas ir iznīcinājuši un veikuši visus nepieciešamos pasākumus, lai ierobežotu slimības izplatību.

Mājas cūkām ĀCM šogad pēdējo reizi tika konstatēts 25.augustā.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+