×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Atpazīts pazudušais latviešu jūrnieks; kārto dokumentāciju mirstīgo atlieku repatriācijai uz Latviju

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Starp vēl neatpazītajiem pagājušajā nedēļā Kamčatkas piekrastē notikušajā zvejas kuģa “Daļnij Vostok” avārijā bojāgājušajiem jūrniekiem atpazīts pazudušais latviešu jūrnieks, aģentūrai LETA pastāstīja Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Ministrijas pārstāvis norādīja, ka trešā jūrnieka tuvinieki šorīt ieradās Južnosahaļinskā un atpazinuši jūrnieku. “Šobrīd tiek kārtota dokumentācija mirstīgo atlieku repatriācijai uz Latviju,” skaidroja Lasis.

Savukārt pārējie Latvijas jūrnieki snieguši liecības Ohotskas katastrofas izmeklēšanas komisijai un Federālajam migrācijas dienestam. Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas pārstāve abiem jūrniekiem izdevusi atgriešanās apliecības ceļošanai uz Latviju. “Tiklīdz tiks saņemtas izceļošanas vīzas no Krievijas, abi jūrnieki atgriezīsies Latvijā,” skaidroja Lasis.

Viņš arī norādīja, ka Latvijas jūrnieki nav ne aizturēti, ne arestēti. “Medijos izskanējušās ziņas neatbilst patiesībai,” skaidroja Lasis.
Kā ziņots, traleris “Daļnij Vostok” avarēja 2.aprīlī ap plkst.6.15 pēc vietējā laika. SOS signāls no tralera netika saņemts.

Kuģis būvēts 1989.gadā Krievijā. Līdz 2014.gadam tas ar nosaukumu “Stende” kuģojis Baltijas jūrā un bāzējies Rīgā.

Pērn kuģi iegādājies uzņēmums “Magellan”, un tas pārbraucis uz Krievijas Tālajiem Austrumiem, kur kuģim piešķirts jauns vārds. Tā bāzes osta bijusi Neveļska, Sahalīnā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+