Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Malvīne, Malvis
Otrdiena, 27. jūnijs, 2017
12. februāris, 2014
Drukāt

Atrasta unikāla Apolona skulptūra

Ekrānšāviņš no gazeta.ruEkrānšāviņš no gazeta.ru

Gazas sektorā dzīvojošs palestīniešu zvejnieks veicis unikālu atradumu – vairāk nekā 2000 gadus senu Apolona statuju, ziņo portāls gazeta.ru.

26 gadus vecais zvejnieks stāstījis, ka kopā ar brāli statuju atradis jūrā zvejas laikā, to izcēluši un ēzeļa vilktos ratos nogādājuši mājās. Viņi statujai nozāģējuši pirkstu, lai pārliecinātos par materiālu, no kā tā izgatavota. Abi cerējuši, ka statuja būs no zelta, taču, kad tā izrādījusies gatavota no bronzas, ielikuši video e-bay, piedāvājot skulptūru pārdošanai par 500 000 dolāriem.

Video pamanījuši Palestīnas senlietu inspektori un pārņēmuši statuju, nogādājot to karantīnā. Patlaban pie tās netiekot laisti arī zinātnieki, kas vēlētos statuju izpētīt, taču internetā redzamie video rosinājuši minējumus, ka patiesībā statuja atrasta smiltīs, nevis jūrā, kur to sāļais ūdens būtu nesalīdzināmi vairāk sabojājis. Statuja esot izgatavot laikā starp 5. un 1. gadsimtu pirms mūsu ēras, un tās vērtība varētu būt nesalīdzināmi lielāka nekā palestīniešu zvejnieka prasītie 500 000 dolāru, – patiesībā tā esot tikpat nenovērtējama, jo unikāla, kā, piemēram, Mona Liza.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+