×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Pateicoties cilvēku atsaucībai, noskaidro 10 uz ielas Siguldā pamesto kucēnu saimnieku (3)

Foto - "Labās mājas"Foto - "Labās mājas"

Dzīvnieku aizstāvji ir atraduši suni un iespējamā saimnieka māju Siguldā pēc informācijas publiskošanas par desmit uz ielas atstātajiem kucēniem, kuru izbarošanai sākta ziedojumu vākšana, noskaidroja aģentūra BNS.

Juglas dzīvnieku aizsardzības grupas uzturētās patversmes vadītāja Astrīda Kārkliņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka dzīvnieku aizstāvji saņēma vairākus zvanus ar vērtīgu informāciju no Siguldas iedzīvotājiem, kas pastāstīja gan par suni, gan par mājām, kurās suns, iespējams, mitinās.

Dzīvnieku aizstāvji piektdien uzreiz devušies uz pilsētu. Ierodoties Siguldā, ieraudzīts arī suns, kas nesen pasaulē varētu būt laidis kucēnus. Suņa sagūstīšana esot izvērtusies sarežģīta, jo dzīvnieks nav ļāvis nevienam pietuvoties. Taču noķert suni bijis ļoti svarīgi, lai patversmes darbiniekiem atkristu rūpes par kucēnu barošanu, uzsvēra Kārkliņa.

Palīgā izsaukti kolēģi no patversmes “Mežavairogi”, kuriem ir aprīkojums, lai dzīvniekam iešautu miega zāles.

Kārkliņa sacīja, ka kucīti izdevies noķert pēc vairākām stundām. Viņa pateicās atsaucīgajiem Siguldas iedzīvotājiem, kuri palīdzēja suni notvert. Pašlaik kucīte ir ceļā uz patversmi, dzīvnieku pārstāvji arī iegriezušies Siguldas policijā, lai informētu par notikušo. Vietējo sniegtā informācija dzīvnieku aizstāvjiem liecina, ka mājas saimnieks ēkā pastāvīgi nedzīvojot.

«Tā ir bezatbildīga cilvēka rīcība pret savu dzīvnieku,» uzsvēra dzīvnieku patversmes vadītāja.

Pateicoties lielajai cilvēku atsaucībai, saziedots pietiekami daudz mātes piena, un pašlaik nekāda cita palīdzība nav nepieciešama, pastāstīja Kārkliņa.

Jau ziņots, ka ceturtdien vietnē “patversme.lv” bija lasāms aicinājums ziņot par mājām Siguldā, no kurām varētu būt izmesti desmit kucēni, kuru barošanai tika vākti ziedojumi un meklēti brīvprātīgie kopēji.

Kucēni brutāli izmesti uz ielas, «par laimi, ne mežā vai kādā grāvī, bet pilsētā – Lauku ielā, Siguldā».

“Sunīte, kas pasaulē laidusi 10 kucēnu, – viņas grūsnība nebija nepamanāma. Sunīte varētu būt bezšķirnes, ap vidēja auguma,” bija sacīts mājas lapā.

Biedrība «Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa» kā dzīvnieku mīļotāju un domubiedru grupa juridiski reģistrēta 2000.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Varēja tak visus par jūrniekiem palaist!

  2. vēl trakāk-saimnieki nedzivo patstāvigi- pameta suneni badā gaidot bērnus!
    Mēsli ne cilvēki!!

    • nu tak ņem pie sevis un baro, ko tu cepies ar tiem dzīvniekiem, cik daudz cilvēku Latvijā nezin kā savilkt galus lai izdzīvotu un pabarotu savus bērnus. Citiem žurkas mīļas, citiem stirniņu vai gotiņu žēl, bet tos nez kāpēc kauj un sit nost, tas jau redz nekas, to drīkst

Draugiem Facebook Twitter Google+