Latvijā
Novados

Atvainojos, ja kāds ir vīlies: atkāpjas Saldus novada mērs1

Reinis Doniņš. Foto – LETA

Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš (LZS) šodien domes ārkārtas sēdē atkāpies no pašvaldības vadītāja amata, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

“Lēmumu par atkāpšanos pieņēmu personisku iemeslu dēļ. Esmu Saldus novada patriots, domes priekšsēdētāja amatā centos strādāt pēc labākās sirdsapziņas, diemžēl ne visi spēja mani saprast un novērtēt. Šī gada laikā domes deputātu koalīcijā radās domstarpības, kas traucē vienoties par lēmumiem un kopēju darbu. Nav iespējams efektīvi pieņemt lēmumus un organizēt to izpildi. (..) Atvainojos, ja kādam mans lēmums sagādājis vilšanos,” paudis mērs.

Saldus novada domi Doniņš vadīja gandrīz gadu – kopš pērn jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām. Lēmumu par apkāpšanos viņš skaidroja ar personiskiem iemesliem.

Doniņš turpinās darbu Saldus novada domē kā deputāts.

Doniņš Saldus novada domes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts 2017.gada 20.jūnijā, opozīcijā atstājot iepriekšējā sasaukuma pašvaldības vadītāju Indru Rassu (Ūdru) no Latvijas Reģionu apvienības (LRA).

Par Saldus novada domes priekšsēdētāju ievēlēts LZP pārstāvis Māris Zusts

Par Saldus novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Latvijas Zaļās partijas (LZP) pārstāvis Māris Zusts.

Līdzšinējais domes priekšsēdētāja vietnieks Zusts bija vienīgais mēra amatam izvirzītais kandidāts. Par viņu nobalsoja visi 13 deputāti, kuri piedalījās domes ārkārtas sēdē. Četri opozīcijas deputāti no Latvijas Reģionu apvienības (LRA), tostarp iepriekšējā domes sasaukuma pašvaldības vadītāja Indra Ūdra (Rassa), ārkārtas domes sēdē nepiedalījās.

Pēc ievēlēšanas Zusts pateicās deputātiem par izrādīto uzticību un solīja darīt visu, lai to nezaudētu. Tāpat viņš sacīja, ka šī gada pašvaldības budžetā lielas pārmaiņas nav gaidāmas. Jaunais novada mērs atzina, ka ir daži “iestrēguši projekti”, un solīja strādāt ar “dubultu sparu”, lai darbi ritētu uz priekšu.

Domes priekšsēdētāja vietnieku Saldū plānots vēlēt šodien plkst.16.30.

Pērn notikušajās vēlēšanās Saldus novadā LRA ieguvusi ieguvusi četras deputātu vietas, un tikpat deputātu mandātus saņēmusi arī Latvijas Zemenieku savienība. Trīs deputāta mandātus saņēmusi Latvijas Zaļā partija, bet divus – Jaunā Konservatīvā partija. Pa vienai deputātu vietai ieguva partija “Vienotība”, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “KPV.LV”.

LA.lv