×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Muzikālā un patriotiskā noskaņā atvērts pirmais “Latvijas simtgades romāns”

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Sirsnīgā, dziesmotā gaisotnē atvērta pirmā grāmata izdevniecības “Lauku Avīze” sērijā “Latvijas simtgades romāni” – Daces Judinas romāns “Septiņi vakari”.

Apsveicot pazīstamo detektīvromānu rakstnieci ar jaunās grāmatas iznākšanu, izdevniecības direktore Evija Veide uzsvēra, ka šī ir pavisam citāda grāmata un pavisam citāda nekā ierasts Dace Judina. Proti: “Septiņi vakari” nav detektīvromāns. Tas ir latviskas mājas, dzimtas, tautas, Latvijas stāsts. Kā ievadā raksta pati autore: “Šī ir atzīšanās mīlestībā. Mājām. Mūsu dzimtas mājām, kas saucas skaistā vārdā – “Mazzeltiņi” – un jau ceturto gadu simtu, par spīti dažādām varām un iekārtām, kariem, laika zobiem, dzimtas likteņiem un tai nepiederošu ļaužu intrigām, iegribām un savtībai, ierēdņu un dažādu varasvīru mahinācijām, lepni stāv pakalna galā vienā no krāšņākajiem, gleznainākajiem Lielupes kreisā krasta līkumiem.”

Grāmatā attēlotās mājas sauc par “Ozoliem”, un tās noslēpušās meža ielokā. Vairāk nekā 150 gadus seno sētu romāna sākumā nopērk Katrīna Bite, to pat lāga neapskatījusi. Jaunā sieviete meklē vietu prom no pilsētas trokšņa, un, iespējams, arī saknes, kuras pavārgušas, labu daļu dzīves ārpus Latvijas dzīvojot.

Vai jaunā māja pieņems savu iemītnieci? Un viņas draugu Mārtiņu? Ko viņi uzzinās par dzimtu, kura šeit dzīvojusi, ko – paši par sevi? Evija Veide drošina: romānam ir laimīgas beigas, visi galvenie varoņi paliek dzīvi. Turklāt romāns ir triloģijas pirmā daļa, kas ir laba ziņa tiem, kuriem nepatīk šķirties no iemīļotiem tēliem. Bet jau februārī būs iespēja atkal sastapt Daci Judinu – veiklu detektīvsižeta virpinātāju, jo iznāks viņas jaunais romāns “Ceturtais kauliņš”.

Grāmatas “Septiņi vakari” atvēršanas svētkos Dace Judina kopā ar dzīvesbiedru, grāmatas mākslinieku Artūru Nīmani, lasīja fragmentus no jaunā romāna, kā arī dziedāja kopā ar atvēršanas svētku viesiem. Jumts A/S “Lauku Avīze” gan palika vietā, taču noskaņa, mājās ejot, bija pacilāta – īsti piemērota ieskaņa Lāčplēša dienai…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+