Foto – LETA

Augstskolām jāsadarbojas 1

Lai veiksmīgi attīstītos, augstskolām jāsadarbojas un konkurencei jābūt veselīgai. 
Šādi secināts zinātniski praktiskajā konferencē “Latvijas augstskolu dažādība kā inovācijas faktors”, kas piektdien norisinājās Liepājā. Sadarbībai jānotiek gan starp vietējām, gan ar ārvalstu augstskolām, tā ir svarīga pašā augstskolā. Lemjot, kurām augstskolām piešķirt struktūrfondu līdzekļus, jāņem vērā, kādi starptautiskie sadarbības projekti un studiju pro­grammas tiek īstenotas, jo tie sekmē gan zinātnes, gan izglītības kvalitātes uzlabošanos. Konferencē atzīts arī, ka nozīmīga ir reģionālo augstskolu attīstība un sadarbība ar pašvaldībām.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Lasīt citas ziņas

Tā kā pašlaik noris pēdējās sarunas pirms partnerlīguma parakstīšanas ar Eiropas Komisiju par nākamajā plānošanas periodā no 2014. līdz 2020.gadam apgūstamajiem struktūrfondu līdzekļiem izglītībai un zinātnei, tieši tagad svarīgi saprast kādā virzienā notiks attīstība un sadarbība. Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš uzsvēra trīs jomas, kas būtu jāattīsta: dabas zinātnes, īpaši veidojot klasterus, kuros iesaistītos augstskolas, industriālie parki un, ideālā gadījumā, arī biznesa inkubatori, nozarē strādājošo uzņēmumu un augstskolu vadību pieredzes apmaiņa un rotācija, kā arī humanitāro zinātņu attīstīšana, kas pašlaik Latvijā tiekot nepelnīti aizmirstas un kurās samazinās studentu skaits.

Pēc konferences pirmdien Rīgā notika preses konference, kurā izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete teica, ka augstākajā izglītībā jau pašlaik notiek pārmaiņas pareizā virzienā un augstskolas pašas tās iniciē. Pēc viņas domām, vienlaicīgi Latvijā būtu nepieciešami 90 – 100 tūkstoši studentu, kam vajadzētu studēt proporcionāli dažādās programmās, tostarp reģionālajās augstskolās un nišas programmās. Patlaban Latvijā ir nepilni 90 tūkstoši studentu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Augstskolu pārstāvji toties sacīja, ka būtu nepieciešama stipendiju palielināšana jaunajiem zinātniekiem un mūžizglītības programmu attīstīšana, jo tā palīdzētu palielināt studentu skaitu augstskolās.

Konferences rekomendāciju apkopojumu nosūtīs Izglītības un zinātnes ministrijai, Saeimai, Latvijas Augstākās izglītības padomei.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.