×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Augstskolās Rīgā, Jelgavā un Valmierā diskutēs par jauniešu motivāciju iesaistīties valsts aizsardzībā

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs foto

Rīt, 22.aprīlī, plkst.12, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē Rīgā, plkst.16:30, Vidzemes Augstskolā Valmierā un plkst.14:30, Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā, notiks publiskās diskusijas par Valsts aizsardzības koncepcijas (VAK) izstrādi, kuru mērķis ir pārrunāt jauniešu iespējas un motivāciju iesaistīties valsts aizsardzības nodrošināšanā, informē Aizsardzības ministrijā.

Publiskajā diskusijā Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē viesosies Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš, Vidzemes Augstskolā – Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātē – aizsardzības ministra padomnieks informācijas tehnoloģiju un starptautiskās drošības jautājumos Jānis Kažociņš. Visās diskusijās piedalīsies aizsardzības nozares amatpersonas, kā arī Jaunsardzes instruktori un Zemessardzes pārstāvji.

Diskusijas sniegs ieskatu par jauniešu motivāciju iesaistīties valsts aizsardzībā, par faktoriem, kas mudina vai, gluži pretēji, attur iesaistīties valsts aizsardzībā. Kā arī apzinās jauniešu vērtējumu, vai ir nepieciešamas perspektīvā kādas izmaiņas, lai jaunieši aktīvāk iesaistītos Jaunsardzē, Zemessardzē un NBS.

Publisko diskusiju, kas norisināsies Vidzemes Augstskolā, būs iespējams vērot interneta tiešraidē Vidzemes Augstskolas mājas lapā.
Diskusijas rīko Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju un Debašu centru, tās ir atvērtas visiem interesentiem un medijiem.
Jau ziņots, ka pirmā VAK diskusija par jauniešu motivāciju iesaistīties valsts aizsardzībā norisinājās 16.aprīlī Rēzeknes Augstskolā, kurā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, bet noslēdzošā norisināsies 23.aprīlī, Liepājas Universitātē un tajā piedalīsies Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Aizsardzības ministrija ir uzsākusi darbu pie jaunās VAK izstrādes un organizē vairākas publiskās diskusijas, kuru mērķis ir koncepcijā ietvert sabiedrības viedokli par valsts aizsardzības jautājumiem un vienlaikus sniegt sabiedrībai plašāku ieskatu valsts aizsardzības jautājumos. Diskusiju laikā izteiktās idejas un priekšlikumi tiks izmantoti jaunās VAK redakcijas veidošanai, lai veicinātu tās izstrādes kvalitāti.

Saskaņā ar Nacionālās drošības likumu, katra sasaukuma Saeima līdz sava otrā darbības gada 1.oktobrim apstiprina jaunu VAK, tādēļ paredzēts, ka jaunā VAK tiks izstrādāta līdz šā gada rudenim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+