×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Augstskolu beidzēji ar pieticību neizceļas – vēlas saņemt vismaz 1000 eiro mēnesī (6)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Salīdzinot atalgojumu, ko, reģistrējoties speciālistu darba portālā “CV Market”, kā vēlamu norādījuši dažādu izglītības iestāžu beidzēji, novērots, ka augstskolu beidzēji pārsvarā norāda atalgojumu, kas ir lielāks par 1000 eiro mēnesī, un arī tādu, kas pārsniedz 5000 eiro mēnesī, liecina speciālistu darba portāla “CV Market” apkopotā informācija.

Kā norāda “CV Market” Latvijas filiāles vadītāja Renāte Zīverte, piemēram, Rīgas Tehniskās universitātes Biznesa skolas maģistri kā sev vēlamo atalgojumu norāda vidēji 5250 eiro mēnesī, bet Liepājas jūrniecības koledžas absolventi, kas ieguvušu pirmā līmeņa augstāko izglītību, grib saņemt vidēji 2640 eiro mēnesī.

No datu analīzes secināms, ka vispārliecinošāk darba tirgū jūtas ekonomikas, finanšu un tehnisko jomu augstskolu absolventi. Rīgas Ekonomikas augstskolas izglītību ieguvušie kā vēlamo norādījuši vidēji 4500 eiro atalgojumu, bet ar Banku augstskolas izglītību – 1440 eiro. Rīgas Tehniskās universitātes absolventi kā vēlamo atalgojumu norāda vidēji 1314 eiro.

Vēlamā atalgojuma nosacītā reitingā stabilu vietu ieņem arī reģionālās augstskolas – Vidzemes augstskola un Ventspils augstskola, kuru absolventi jūtas pietiekami pašpārliecināti par savu iegūto izglītību un prasa attiecīgi 1304 un 1250 eiro lielu mēneša atalgojumu.

Labas perspektīvas darba tirgū saredz profesionālo skolu un koledžu absolventi. Ja darba meklētājs, kam ir profesionālā izglītība, arodizglītība vai pirmā un otrā līmeņa profesionālā izglītība, kā vēlamo atalgojumu norāda vidēji 845 eiro pirms nodokļu samaksas, tad, piemēram, Cēsu profesionālās skolas beidzēji – 1812 eiro.

“Šis pētījums nepretendē uz absolūtu patiesību par sagatavotību darba tirgus vajadzībām, taču norāda tendences. Pašpārliecinātāki darba tirgū ir speciālisti, kas ieguvuši starptautiskiem standartiem atbilstošu augstāko izglītību, bez šauras specializācijas, kā arī speciālisti ar labu, praktiskā pieredzē pilnveidotu aroda izglītību,” skaidro Zīverte.

Kopā tika analizēta 2537 darba meklētāju norādītā informācija no speciālistu darba portālā “cvmarket” datubāzes, kur norādīta Latvijas izglītības iestāde, ko absolvējis darba meklētājs, un vēlamais atalgojums.

Speciālistu darba portāls “Cvmarket.lv” Latvijā darbojas kopš 2003.gada. Portālu lieto vairāk nekā 160 000 reģistrētu lietotāju 21 līdz 40 gadu vecumā ar profesionālo vai augstāko izglītību. “CV Market” zīmols darba meklētāju vidū ir populārs Latvijā un Lietuvā, “CV Keskus” – Igaunijā.

“CV Keskus” OU Latvijas filiāle 2014.gadā strādāja ar 126 943 eiro apgrozījumu un 126 729 eiro zaudējumiem, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Lai jaunais darbinieks vispirms man parada,ka ar savu darbu man rada vismaz divreiz lielakus ienakumus neka velas sanemt pats,tad ari runasim.Man ir pilnigi vienalga kadas skolas vins ir beidzis,var nebut ari nekadas,galvenais ir zinasanu parversana ienakumos.Ambicijas ir lielas,bet lielakas dalas jaunas paaudzes izglitiba ir tik zema,ka vini nav pat 500 eur verti.

  • "vini nav pat 500 eur verti." Atbildēt

   Tu jau nepērc vergu …

  • Tieši tā! Vispirms DARBU, pēc tam atalgojumu! Visā pasaulē ir tā, vispirms parādi, ko vari, tad saņem atalgojumu.
   Nevienam bezdarbniekam, ar STĀŽU, nekur nemaksā 1000 . Tikai pēc darba veikšanas. Arī amatniekam nemaksā uzreiz tādu summu, tikai pēc skursteņa uzmūrēšanas!
   Mūsu jaunatne ir pilnīgi nepareizi – greizi audzināta.
   NAV PAŠA GALVENĀ – DARBA TIKUMA -atslēgas – ar ko sākas dzīve.

 2. Dīvaini, vai 1000 EUR ir par daudz prasīts??? Tas vēl ir par maz, lai normāli dzīvotu. Valdībai beidzot jāsaprot, ka nabadzībā dzīvot te neviens netaisās!

  • Es arī izbrīnījos… EUR 600,- ir minimālā alga uz rokas, kas nepieciešami elementārai iztikai. Nu, un izglītotam cilv. , tad jāsaņem ne mazāk kā sākot ar EUR 1000,- Bet šeit to pasniedz kā diez kādu pasaules algu!

 3. Pareizi dara, jo tāpat gadu gaitā algu vairs nepacels, vismaz uzreiz nodrošinās. Un vajag latiņu celt augstu, tāda ir mūsu jaunā paaudze, malači. Nevajag locīt muguru darba devēja priekšā, jo darba devējam vajag no ņēmēja kvalitatīvu atdevi, tātad jāšķiras arī no atbilstošas summas.

Draugiem Facebook Twitter Google+