×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Aukstā kara atmiņas

mode-1008

Vienā no modernākajiem Tallinas muzejiem “KUMU” pašlaik var ļauties smeldzīgām atmiņām par aizgājušo gadu modi izstādē “Aukstais karš un mode. 50.–70. gadi”.

 

Igaunija, tāpat kā Latvija, spītējot dzelzs aizkaram, attīstīja savus modes virzienus, mēģinot arī uzturēt kontaktus ar Rietumu pasauli. Lai sekotu jaunākajām tendencēm, Tallinā, Rīgā un citur dibināja modes namus, kuros strādāja nopietni dizaineri. Izstādē apskatāmas šo mākslinieku tērpu oriģinālās skices, piemēram, igauņu autoritātes Melānijas Karmas piedāvājums gan vasaras, gan ziemas tērpiem. Viņa katram modelim par pamatu ņēmusi atšķirīgu krāsu audumus, papildinot ar pašas ornamentiem. Skices tapušas jau drīz pēc kara – sākot ar 1950. gadu.

Izstādē aplūkojami arī apģērbi no muzejiem un privātām kolekcijām, ļaujot gūt ieskatu pasaules slavenību (Koko Šaneles, Īva Senlorāna, Kristiana Diora u.c.) tā laika veikumā. Piemēram, aukstā kara periods bija Īva Senlorāna veiksmes stāsta sākums: viņš jau noteica pasaules jaunākās modes tendences, uzskatīdams, ka skaistums ir nepieciešams visām sievietēm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+