×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Austrālijas latviete testamentā stipendijām Latvijā novēl pusmiljonu latu (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Unversitātes absolventi fotografējas pie Brīvības pieminekļa.

Vītolu fonds saņēmis vairāk nekā miljonu Austrālijas dolāru jeb aptuveni pusmiljonu latu dāvinājumā no latvietes Asjas Everts Austrālijā stipendijām mazturīgiem un talantīgiem jauniešiem.

Kā informēja Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe, šā gada februārī Everts aizgāja aizsaulē, atstājot testamentu, kurā izteikta vēlme dibināt Latvijā fondu, un šim mērķim novēlēti vairāk nekā miljons Austrālijas dolāru.

Šo ziedojumu uzticēts administrēt Vītolu fondam, lai mazturīgiem, bet talantīgiem latviešu jauniešiem sniegtu iespēju iegūt augstāko izglītību. Par dāvātājas vēlējuma īstenošanu godprātīgi un ar lielu atbildības sajūtu rūpējas advokāts Juris Liepiņš no Austrālijas.

Ziedotāja dzimusi 1919.gada 10.janvārī Vecpiebalgā, bet drīz ģimene pārcēlusies uz Rīgu. 1944.gadā Everts devās trimdā un nokļuva Slovākijā un Vācijas bēgļu nometnēs. No turienes kopā ar dzīvesbiedru Berndtu izceļoja uz Austrāliju. Viņa strādāja par grāmatvedi uzņēmumā “Readers Digest”, bet dzīvesbiedram pieder nekustamo īpašumu bizness. Everts aktīvi iesaistījusies latviešu sabiedriskajā dzīvē un vairakkārt apciemojusi arī Latviju.

Vītolu fondu dibinājuši Vilis un Marta Vītoli. 2013./2014.mācību gadā Vītolu fonds administrē 180 ziedotāju dibinātās 600 stipendijas, šajā mācību gadā fonds stipendijām plāno izmaksāt 680 000 latu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Lai vieglas smiltis Asjas Everts kundzei. Patiesi gaišs cilvēks.

  2. Trimdas latviešus vienoja dzimtenes mīlestība un īsts patriotisms. Diezin kā būs ar tiem latviešiem, kuri pēdējos gados ir emigrējuši uz Lielbritāniju? Daudzi jau Latviju ir aizmirsuši.

  3. rraksts gan vareja but labaks.varbut bildi ar ziedotaju un vairak par vinu uzrakstits un pastastits.Skops rakstitajs.

  4. Galvenais lai tiek tiek tiem,kam to tiesaam vajaga,nevis zagliem ministriem!

  5. Apsveicam ziedotājas!
    Dievs dotu vairāk šādus dēsnus ziedojumus.

Draugiem Facebook Twitter Google+