fivb.org

Austrijā ceturtā vieta 0

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Klāgenfurtē notiekošā “Grand Slam” posma spēlē par trešo vietu svētdien ar rezultātu 0-2 (22:24, 17:21) zaudēja austrāliešiem Izākam Kapam un Kristoferam Makhjū.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Latvijas pārstāvji turnīrā bija izlikti ar ceturto numuru, bet austrāliešiem bija ticis 21.numurs.

Spēles pirmajā setā abi dueti cīnījās ļoti līdzvērtīgi, nekādi netiekot pie vērā ņemama pārsvara. Iesākumā pie viena punkta pārsvara vairākas reizes tika austrālieši, bet Latvijas pārstāvji pirmo vadību ieguva pie rezultāta 6:5. Arī turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, bet pēc latviešu kļūdas aizsardzībā nelielu lūzumu panāca Kapa un Makhjū, izvirzoties vadībā ar 13:11. Ļoti saistošā izspēlē Samoilovs/Šmēdiņš vēlāk paglabās no nokļūšanas iedzinējos ar trim punktiem, bet brīdi vēlāk viņiem izdevās atjaunot neizšķirtu – 15:15. Turpinājumā Latvijas pārstāvji reizi pēc reizes atspēlēja viena punkta deficītu, atspēlējot arī trīs setbumbas, taču ar ceturto mēģinājumu austrālieši savu panāca.

Arī otrajā setā cīņa ritēja pēc līdzīga scenārija, tā ievadā latviešiem nemitīgi atspēlējoties, bet pirmo vadību iegūstot pie rezultāta 10:9. Iniciatīva Samoilova un Šmēdiņa pusē gan ilgi nepalika, jo drīz vien vadībā atgriezās pretinieki. Pirmo reizi divu punktu pārsvaru Austrālijas sportisti ieguva pie rezultāta 16:14, bet brīdi vēlāk viņi guva vēl vienu punktu. Atspēlēties latviešiem liedza arī Šmēdiņa kļūda servē, bet pēc vēl vienas saistošas izspēles Kapa un Makhjū panāca 19:15 sev par labu. Atlikušajās izspēlēs nekas būtiski nemainījās, austrāliešiem uzvarot arī otrajā setā un pirmoreiz vēsturē iekļūstot “Grand Slam” sacīkšu labāko trijniekā.

Tik tālu šādas kategorijas turnīrā Samoilovs/Šmēdiņš bija tikuši vien otro reizi šosezon. Aprīļa un maija mijā notikušajās sacensībās Šanhajā Samoilovs/Šmēdiņš piedzīvoja neveiksmi finālā.