×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
13. novembris, 2016
Drukāt

Autovadītāja vāc parakstus par marihuānas līmeni organismā (13)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana, lai noteiktu maksimālo pieļaujamo marihuānas aktīvās vielas THC līmeni organismā transportlīdzekļa vadīšanai.

Kā iniciatīvas pieteicēja norādīta Liāna Daņilova. Viņa vēlas grozīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, tajā nosakot maksimālo THC līmeni personas organismā, kas pieļaujams drošai transportlīdzekļa vadīšanai.

Daņilova norādīja, ka THC var saglabāties cilvēka urīnā līdz pat diviem ar pusi mēnešiem. Atrodoties ārvalstīs, kur marihuānas lietošana nav aizliegta – kafejnīcā vai smēķējošu draugu lokā -, ieelpojot dūmus (pasīvā smēķēšana), persona var pat nenojaust, ka organismā ir uzkrājušās aizliegtās vielas, kas, atgriežoties Latvijā, izrādīsies kā kodeksa pārkāpums. Tā sekas ir 15 diennaktis aizturēšana izolatorā, naudas sods 1200-1500 eiro apmērā un autovadītāja apliecības atņemšana uz četriem gadiem, skaidroja Daņilova.

Sieviete nav apmierināta ar to, ka Latvijas likumdošanā nav noteikts THC maksimālās normas daudzums, kā tas ir citās Eiropas Savienības valstīs. Latvijā atbildība iestājas, ja organismā konstatēts 0,001 nanograms THC uz mililitru, pat neskatoties uz to, ka marihuānas ietekme ir jau sen beigusies un neiespaido cilvēka rīcību. Latvijā asinsanalīzes konstatē tikai to, vai organismā ir vai nav marihuānas lietošanas pazīmju, taču citās valstīs analīzēs ir iespējams noteikt THC līmeni, kā arī ir noteikts maksimālais atļautais THC daudzums asinīs.

“Ņemot vērā, ka likums nav pilnvērtīgi izstrādāts, tas ir pretrunā ar Eiropas Savienības regulām un pārkāpj elementāras cilvēktiesības,” pārliecināta Daņilova

Līdz ar to viņa rosina pārskatīt Administratīvo pārkāpumu kodeksu, tajā nosakot, ka, ja narkotisko vielu reibums nav konstatēts autovadītājam dienā, kad viņš vadījis transportlīdzekli un ir aizvests uz narkoloģijas centru, tad autovadītājs tajā brīdī nav bijis narkotisko vielu ietekmē, tāpēc būtu jāatceļ piemērojamais sods – autovadītāja apliecības atņemšana uz četriem gadiem un 15 diennaktis ieslodzījumā.

Iniciatīvā rosināts administratīvo sodu piemērot tikai par to, ka konstatēts marihuānas lietošanas fakts. Tāpat būtu nepieciešams atgriezt autovadītāja apliecību tiem, kuri ir tās zaudējuši neapdomātā likuma rezultātā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Tā ES ar savām lielām ,aplamām regulām tomēr liela,pretīga miskaste.

 2. Tiesības nost visiem alkoholiķiem un narkotiķiem, jo pārējiem ir tiesības uz drošību uz ceļiem. Arī kājāmgājējiem ieviest striktas prasības, ja atrodas kopējā satiksmē. Braucamā daļa nav priekš gājējiem un ceļš nav tā vieta kur uzvesties kā ienāk prātā.Sodus tādus pašus kā autobraucējiem, jo viņi ir satiksmes dalībnieki. Un šitie narkotiku gribulīši vai nu iet ārstēties un tikai pēc ārsta atzinuma un atbildības, ka izārstēts lai domā par tiesībām. Nav tiesību spēlēties ar citu dzīvībām.

  • pareizi, pietiks vienreiz uzklausīt šo ietekmīgo atsaldeņu lobiju! tad lai tais ārzemēs ar paliek, tur tāds smuks kvartāls ar sarkaniem lukturiem arī ir – teiks vēl, ka tas cienīgs darbs:):) pietiek jau ar esošajām nepatikšanām ko šitādi izraisa- pat pie stingrām prasībām….

  • Izlasiet lūdzu rakstu. Runa neiet atļaut sēsties pie stūres reibuma stāvoklī. Taču ja esi bijis ārzemēs 2 nedēļas atpakaļ, uzpīpējis kāsi vai esi bijis pasīvs smēķētājs, tev Latvijā tiesības nost uz 4 gadiem, 1500 sods un 10 diennaktis. Šis ir stāsts par likuma sakārtošanu! Atbalstu un balsošu!

 3. Ko var ņemties,naviens uz ceļa neatrodas viens pats,katrs organisms uz pieļaujamo devu reaģēs atšķirīgi,alkaholam arī vajadzētu 0,bet ja atļauj tad pārkāpuma gadījumā alkahola vai narkotiku klatbūtni tiesības jānōņem uz mūzū.Es arī gribu dzīvot,bet alkaholu nelietoju arī narkotikas ne

 4. Tādiem narkotiku (ne)lietotājiem, kuri sanarkojas sēžot smēķētavās, nav vietas pie auto stūres. Bet neticu šim stāstiņam – visticamāk, ka ir lietojuši, tik stāsta, ka sēdējuši smēķētavā. Sods šādiem ir atbilstošs.

 5. ja jūs zinātu, cik debili nāk uz šofaru komisijām……………….

 6. Tiesam sada problema pastav,ja uzturos kompanija vai kafejnica,kura tik smeketa marihuana.Arzemes tas sanak diezgan biezi.

  • kārtīgā iestādījumā ir ventilācija … ?

   • 1. Eiropas Savienībā, šķiet visās valstīs smēķēšana atļauta īpaši paredzētās vietās. Vienkārši sēžot kafejnīcā saelpoties tik daudz nevar. Tā kā 99,99% gadījumos- tukša narkomānu (pie tiem pieskaitāmi arī no nikotīna atkarīgie smēķetāji) muldēšana. (00,01% – varbūt iespējams kādu medikamentu utml. dēļ)
    2. Lai kādu policija vestu uz medekspertīzi- tam parasti ir pamats (30 gadus braucot, nezinu nevienu, kam tā būtu nepamatoti gadījies)
    3. Pati šī aptauja atbalstāma- bez maksas darba devēji, ceļu policija, ieroču atļauju devēji, zemessardze utt. iegūst labu sarakstu ar personām, kuras jau ir vai kurām ir tendence uz atkarībām, kas nav savienojamas ar nopietnu darbu

 7. Cilvēku tiesības uz dzīvību un veselību ir jāliek pirmā vietā par dzīves pievilto tiesībām glābties kaifā. Ja šitai parakstu vācējai jau uzreiz nevar atņemt autovadītāja tiesības, tad ceļu policijai būtu ņemami stingrā uzskaitē viņa un tie, kas atbalsta sanarkojušos autovadītāju tiesības steberēt pa ceļiem. Viņu vadītās automašīnas jāaptur visiem policistiem un jebkurā vietā. Arī Eiropas Savienībā vai nu atcels visus pseidodemokrātijas iekarojumus vai tā būda izputēs.

Draugiem Facebook Twitter Google+