Latvijā
Rīga

Avārija pie “Alfas”: jaunieši svinējuši dzimšanas dienu; jubilārs cietis vismazāk 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Fotolia

Aizvadītajās brīvdienās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas mediķiem nav bijis laika atvilkt elpu, jo divās dienās slimnīcā nogādāti septiņi ceļu satiksmes negadījumu upuri. Viskarstāk gājis naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pēc pulksten trijiem ievesti pieci jauni vīrieši, kuri ar vieglo automašīnu ietriecās kokā pie tirdzniecības parka „Alfa”, LA.lv informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Puiši tonakt vienam no kompānijas bija svinējuši dzimšanas dienu. Vissmagāk cietis spēkrata vadītājs, kurš joprojām atrodas reanimācijas nodaļā. Viņa veselības stāvoklis pašlaik ir stabils, un dzīvībai briesmas vairs nedraud, stāsta Austrumu slimnīcas ķirurgs Alvis Melderis. Vēl viens no kompānijas ticis pie smadzeņu satricinājuma un nopietniem sasitumiem, savukārt pārējie trīs tikuši cauri ar pamatīgu izbīli un zilumiem. Jubilārs negadījumā cietis vismazāk.

Sestdien ar politraumu jeb nopietniem vairāku ķermeņa daļu savainojumiem ievesti divi vīrieši, kuri notriekti uz gājēju pārejas. Vienam no vīriešiem smagi traumēta kāja – ir vairāki lūzumi kā augšstilbā, gan apakšstilbā, kas nozīmē, ka vēl ilgi neizdosies atgriezties ierastajā dzīves ritmā.

Dakteris Melderis mudina ikvienu būt piesardzīgam, šķērsojot gājēju pāreju. „Īpaši uzmanīgiem jābūt vakarā, kad jau satumsis. Autovadītājs gājēju vienkārši var nepamanīt, it īpaši, ja apģērbs ir tumšs,” skaidro ķirurgs, aicinot ikvienu „apbruņoties” ar atstarotājiem, lai būtu autovadītājiem viegli pamanāms.

Nekad nevajag skriet pāri ceļam, nepaskatoties ne pa labi, ne pa kreisi, lai arī gājēju pāreja dod priekšroku. Arī autovadītāji ir tikai cilvēki, kuri mēdz uz mirkli novērst acis no ceļa, aizdomāties vai kā citādi zaudēt modrību. Tāpat apledojums, ātrums un citi faktori var traucēt laikus apturēt automašīnu. Tāpēc pirms šķērsot pāreju, vienmēr jāpārliecinās, ka autovadītājs apturēs auto.

Divtik piesardzīgiem jābūt, šķērsojot pārejas, kur ir divas vai vairāk joslas braukšanai vienā virzienā. Ļoti bieži gadās, ka viens autovadītājs gājēju palaiž, bet pa blakus joslu braucošais nepamana un uzbrauc virsū.

Pavisam pagājušajā nedēļā no 6. līdz 12. februārim Austrumu slimnīcas stacionāra „Gaiļezers” Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā ar dažādām veselības problēmām nonākuši 1110 pacienti, tai skaitā 19 pacienti, kuri pārvesti uz Austrumu slimnīcu no citām ārstniecības iestādēm, lai varētu saņemt augsti specializētu medicīnisko palīdzību.

LA.lv