×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Avots: Ziemeļkoreja drīz veiks kodolizmēģinājumu

koreja2

Ziemeļkoreja gandrīz pabeigusi sagatavošanas darbus trešajiem kodolizmēģinājumiem un ir spējīga tos veikt “drīz”, aģentūrai “Reuters” paziņoja avots, kas pārzina situāciju Phenjanas un Pekinas attiecībās.

“Drīz. Sagatavošanas darbi ir gandrīz pabeigti,” avots teica, atbildot uz jautājumu, vai Ziemeļkoreja gatavojas veikt kodolizmēģinājumus.

Ziemeļkoreja pagājušajā nedēļā paziņoja, ka ir gatava atriebties par starptautisko nosodījumu, kas tika izplatīts pēc tam, kad Ziemeļkoreja 13. aprīlī neveiksmīgi palaida tāla rādiusa darbības raķeti, kurai bija jānogādā kosmosā satelīts, un šī palaišana bija iecerēta par godu komunistiskās valsts dibinātāja Kima Irsena 100. dzimšanas dienai. Tomēr raķete sadalījās vairākās daļās un iekrita Dzeltenajā jūrā Dienvidkorejas piekrastē. ASV un vairākas Āzijas valstis nosodīja šo raķetes startu kā reģiona drošību apdraudošu provokatīvu rīcību.

Ziemeļkorejas ziemeļaustrumos Punggjes pilsētā atrodas valsts kodolpoligons. Tur tika veikti abi iepriekšējie Ziemeļkorejas kodolizmēģinājimi, kas notika 2006. un 2009. gadā. Ziemeļkoreja veica pirmo kodolizmēģinājumu 2006. gada oktobrī trīs mēnešus pēc tāldarbības raķetes palaišanas. Arī 2009. gadā pirms kodolizmēģinājumiem tika palaista tālas darbības rādiusa raķete.

Avots precīzi ir pavēstījis par notikumiem arī agrāk, dažas dienas pirms pirmā Ziemeļkorejas kodolizmēģinājuma 2006. gadā paziņojot, ka tāds ir gaidāms. Šī ir pirmā reize, kad kāda amatpersona kaut arī anonīmi, tomēr apstiprināja Ziemeļkorejas plānus par kodolizmēģinājumiem. Dienvidkorejas plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz amatpersonām Seulā, ziņojuši, ka kodolizmēģinājumi ziemeļu kaimiņvalstī varētu notikt jau divu nedēļu laikā. Avots neprecizēja, vai Phenjana trešo reizi izmēģinās plutoniju, vai arī šoreiz tiks izmantots bagātināts urāns. Daudzi analītiķi prognozē, ka šoreiz Ziemeļkoreja izmēģinās augsti bagātinātu urānu. Jau gadiem pastāvēja aizdomas, ka Phenjana bagātina urānu, bet oficiāli tas tika apstiprināts pirms diviem gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+