Bagatskis: “Jāsāk sevi cienīt, tad būs arī uzvaras” 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase gatavošanās posmā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram piedzivojusi piekto zaudējumu pēc kārtas, pārbaudes turnīru Sopotā (Polija) sākot ar 85:87 zaudējumu Itālijai.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TESTS. Atbildi uz 10 jautājumiem un uzzini, kādu vērtējumu tu iegūtu šajā latviešu valodas testā!

Pie skaistiem zaudējumiem, kurus varējām norakstīt uz pieredzes trūkumu un piespiedu paaudžu maiņu, šis Latvijas izlases modelis līdzjutējus pierādināja pērn Eiropas čempionātā Šauļos. Šovasar ar skaistiem zaudējumiem vien nepietiks – nākamā kontinenta čempionāta kvalifikācijas turnīrā būs vajadzīgas arī uzvaras. Rudens cāļu skaitīšanas laiks būs tikai septembra sākumā un pašreizējiem zaudējumiem pārbaudes spēlēs nebūtu liela nozīme. Svarīgākas ir spēles tendences, kuras pārbaužu laikā paslēptas tālāk no pašmāju līdzjutēja kritiskās acs. Rezultātu dinamika liecina, ka kopējā spēles kvalitāte ir ar augšupejošu līkni, pamazām ar savu lomu aprod komandas līderi. Diemžēl aizsardzības problēmas nekur nav pazudušas – ļaujot pretiniekam mest savā grozā 87 vai vairāk punktus, šim komandas modelim cerēt uz uzvaru ar moto “mēs iemetīsim vairāk” šķiet visai apšaubāmi.

“Ar to brāķi aizsardzībā, kādu pieļāvām trijās pirmajās ceturtdaļās, varējām nonākt krietni lielākos mīnusos. Tikai ceturtajā ceturtdaļā sākām sevi cienīt un septiņas minūtes nospēlējām tik labi, kā vēl nekad. Panācām piecu punktu pārsvaru, piespiedām nervozēt pretiniekus un viņu treneri, kurš brīnumainā kārtā nedabūja tehnisko piezīmi. Diemžēl pēc 79:74 aizsardzībā viss atgriezās mums nepatīkamajās sliedēs un pēdējās trijās minūtēs ielaidām 13 punktus. Kad rezultāts bija mīnus trīs, Jānis Strēlnieks pēc veiksmīga pirmā soda metiena otro tīšām aizmeta garām, divas reizes izcīnījām atlēkušo bumbu, tomēr rezultātu izlīdzināt neizdevās. Statistikā gandrīz visi rādītāji ir vienādi. Atšķīrās tas, ka pēc spēlētāju maiņām mūsu sniegums pasliktinājās, bet Itālijas komandai daži uz maiņu nākušie spēlētāji pastiprināja komandas spēli. Mums spēlētāju ieguldījumu itin precīzi parāda statistika. ” spēli basket.lv komentējis Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

“Lielākās problēmas mums rodas aizsardzības spēlē viens pret vienu. Sešās nedēļās nevar iemācīt to, kas iepriekš nav apgūts klubos. Pagaidām laukumā ir redzama starpība starp basketbolistiem, kuriem ir laba prakse labās komandās un tiem, kuri nespēlē gluži tik labos klubos, kā paši gribētu. Diemžēl jau 4.minūtē pazaudējām Andreju Šeļakovu, kurš savainoja potīti. Vēl nezinu, cik šī trauma nopietna. Pēc tāda zaudējuma esam nikni uz sevi, pretiniekiem un tiesnešiem, tomēr nekādas nolemtības sajūtas nav. Videoseansā arī izpētīsim, cik punktus Itālijas izlase mums iemeta un cik ielaidām paši. Jāsāk sevi cienīt – tad būs arī uzvaras,” kopainu par Latvijas izlases problēmām un vajadzībām ieskicējis treneris.

Sestdienas vakarā Sopotā Latvijas izlase tiksies ar Polijas izlasi, kas turnīra pirmajā dienā ar 69:75 zaudēja Melnkalnei.

PĀRBAUDES TURNĪRS SOPOTĀ

Latvija – Itālija 85:87 (21:25, 43:48, 59:65). Kuksiks 23, Meiers 13, K. Bērziņš 12, Strēlnieks 10, Mejeris 8, Dairis Bertāns, Jeromanovs, Vecvagars, A. Bērziņš pa 4, Dāvis Bertāns 3, Freimanis, Šeļakovs; Kusins 18, Pjetro 14, Džigli 13, Mančinelli 11, Poeta 9, Vigjano 7, Činčarini, Datome, Hakets pa 4, Vitali 2, Kavaljero 1.