×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Baltijas baleta festivālu atklās 8. aprīlī; gaidāms arī labdarības koncerts

Foto: LETAFoto: LETA

Riga City Jazz Dabce dejotāji uzstājas Baltijas baleta festivāla preses konferencē.

Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pirmo reizi savā vēsturē rīkos labdarības koncertu, kas norisināsies Rīgas Kongresu namā, pulcējot bērnus, jauniešus un cilvēkus ar īpašām vajadzībām, šodien žurnālistiem stāstīja festivāla direktore Lita Beiris.

Labdarības koncerts “Māksla iedvesmai” notiks 7. aprīlī un šajā koncertā piedalīsies “Riga City Jazz Dance” kolektīvs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas programmas studenti, somu horeogrāfes Lisas Nojonenas Pori baleta kompānija.

Beiris informēja, ka nākamajā dienā ieskatu labdarības koncerta programmā varēs gūt festivāla atklāšanas koncertā, kas Dzelzceļa stacijā notiks 8. aprīlī plkst.17. Programma īpaša ar to, ka tā atklās džeza deju, kas līdz šim Latvijā ir maz pārstāvēta un maz zināma.

Pirms labdarības koncerta 4. aprīlī tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” tiks atklāta fotoizstāde “Es dejoju jums”, savukārt no 12. līdz 16. aprīlim festivāls ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā piedāvās noskatīties flamenko kompānijas no Spānijas izrādi “Karmena”, kas ir kaislību pilns uzvedums. Interese par šo izrādi ir ļoti liela, un biļetes uz Latgales vēstniecībā “Gors” paredzēto izrādi jau ir izpārdotas, norādīja festivāla direktore.

Tāpat festivāls savā programmā paredzējis piedāvāt flamenko meistarklases. 19.aprīlī Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) Jaunajā zālē un 21.aprīlī Preiļu novada kultūras centrā notiks Briseles laikmetīgās dejas kompānijas “Opinion Public” izrāde, bet 25.aprīlī LNOB notiks Galā koncerts, bet festivāls noslēgsies 4.maijā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar Igaunijas, Vanemuines teātra baleta izrādi “Pusnakts Parīzē”.

Beiris minēja, ka ik gadu festivāla Galā koncerta programmu veido, lai skatītājiem piedāvātu ko jaunu un interesantu. Šogad Galā koncerts piedāvās lielu daudzveidību. Franču laikmetīgo deju pārstāvēs Andželēna Prelžokāža kompānija ar fragmentu no baleta izrādes “Romeo un Džuljeta”. Koncertā divi Prelžokāža trupas solisti izdejos duetu no franču horeogrāfa pirmā, lielā iestudējuma – “Romeo un Džuljeta”, kas pilnā apjomā Rīgā bija skatāms 1998.gadā.

Savukārt pirmo reizi Rīgā viesosies Pekinas Dejas teātra dejotāji, kuri uz Rīgu būs atveduši priekšnesumu no baleta izrādes “Hamlets”. Festivāla direktore klāstīja, ka jau nākamajā gadā festivāla programmā vēlētos skatītājiem piedāvāt noskatīties visu “Hamleta” izrādi, jo horeogrāfes Vanas Juaņjuaņas veidotais iestudējums atklāj ļoti bagātīgu horeogrāfijas valodu. “Ķīniešiem ir specifisks laikmetīgās dejas stils – tā nav tikai krišana un piecelšanās. Tā ir neiespējama dejas tehnika, ko uz skatuves atklāj dejotāji,” sacīja Beiris.

Tāpat Galā koncertā uzstāsies Nīderlandes nacionālā baleta teātra duets Maja Mahateli un Jozefs Varga, piedalīsies arī Maskavas K.Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko muzikālā teātra dejotāji Oksana Kardaša un Ivans Mihaļovs, uzstāsies arī Ukrainas dejotāji, kā arī neiztrūkstoši būs Latvijas baleta pārstāvji.

Starptautiskā Baltijas baleta festivāla laikā tiks atklāta arī festivālam veltīta grāmata “Zvaigžņu lietus”, kuras autore ir Gundega Saulīte. Grāmata būs papildināta ar brīnišķīgām bildēm, un tās atklāšana notiks 21. aprīlī Rīgas Centrālajā bibliotēkā.

Festivāla direktore piebilda, ka Starptautiskais Baltijas baleta festivāls atšķiras ar mākslas dažādību, ko piedāvā baudīt ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā. Pirms desmit gadiem festivāls reģionālajās pilsētās saskārās ar grūtībām, jo nebija telpu, kur parādīt profesionālo mākslu, bet tagad situācija ir mainījusies, pateicoties reģionālajām koncertzālēm.

21.Starptautiskais Baltijas baleta festivāls “No klasikas līdz avangardam” savu programmu piedāvās baudīt ne tikai Rīgā, bet arī Preiļos, Rēzeknē, Ventspilī, Cēsīs un Liepājā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+