Dabā
Medības

Baltijas labākie laiku šķirņu suņi izraudzīti0

Rietumsibīrijas laiku rings. Foto: Kate Šterna

Marta trešajās brīvdienās Lietuvā, Kelmes rajonā līdzās tūrisma centram “Miega klīnika” norisinājās plaša specializētā laiku šķirņu suņu izstāde Baltijos Taure 2018 (Baltijas Kauss 2018), ko savas 25. jubilejas gadā rīkoja Lietuvas laiku īpašnieku klubs.

Dalībniekus vērtēja zinošais un pieredzējušais Krievijas eksperts Konstantīns Gololobovs. Viņš ir pirmās kategorijas tiesnesis eksterjera vērtēšanā izstādēs un otrās kategorijas tiesnesis darba pārbaudēs medību suņiem. K. Gololobovs ir pieredzējis mednieks un suņu audzētājs. Krievijā viņa grāmata “Hantu, mansi vai Rietumsibīrijas?”, kas ir veltīta dažādu šķirņu apskatam un pielietojuma atšķirībām, ieguvusi lielu popularitāti.

Izstādē Baltijos Taure 2018 piedalījās suņi no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas, Polijas, Krievijas un pat Zviedrijas. Kopumā bija 117 dalībnieki. Visplašāk bija pārstāvēta Rietumsibīrijas laiku šķirne – 91, krievu-Eiropas laikas – 24 un divi somu špici.

Vērtējumu Labākais izstādes suns ieguva Rietumsibīrijas laika Yakut (īp. S. Kirilenko, Krievija), Skaistākais pretējā dzimuma pārstāvis – Rietumsibīrijas laika Vija (īp. B. Faščja, Polija), Skaistākais juniors – Rietumsibīrijas laika Tara (īp. Ž. Petruškonis, Lietuva), Skaistākais krievu-Eiropas laiku šķirnes suns – kuce Nike (īp. E. Mončausks, Lietuva). 

Dalībnieku iespaidi par Lietuvas laiku īpašnieku kluba rīkoto izstādi Baltijas Kauss 2018 ir paši labākie. Atzinīgi tika novērtēts tiesneša darbs. Medniece un Rietumsibīrijas laiku īpašniece Rasa Vaitkevičūte atzina, ka tie bijuši patiesi skaisti svētki. Izstādē piedalījās daudzi Lietuvas laiku īpašnieki, un visi bija ļoti apmierināti. Sevišķi atzinīgi viņa izteicās par tiesneša zināšanām un pozitīvo attieksmi pret suņiem un to īpašniekiem. Viņa uzsvēra – svarīgākais ir tas, ka eksperts labi pārzina šķirni un dara savu darbu atbildīgi – vērtē suni atbilstoši šķirnes standartam, nevis pēc cilvēka, kurš suni izstāda vai ir tā īpašnieks.

Lietuvas laiku īpašnieku kluba pārstāve Aiva Pazereckaite pauda cerību, ka izstāde Baltijas Kauss kļūs par skaistu tradīciju, par svētkiem, kur tikties visiem laiku šķirņu suņu īpašniekiem ne tikai no Lietuvas, bet arī citām reģiona valstīm.

Vairāk lasiet žurnāla “Medības” maija numurā.

LA.lv