×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Baltijas vienotībai – festivāls “Via Baltica”


ReklāmfotoReklāmfoto

Jau trešo gadu pēc kārtas Liepājā no 22. līdz 31. augustam notiks festivāls “Via Baltica”, šogad pirmo reizi arī Kuldīgā. Festivāla ietvaros notiks koncerti, kuros klausītājus priecēs mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Spānijas un Francijas.

Tāpat līdz 11. septembrim Liepājas muzeja nodaļā “Liepāja okupāciju režīmos” apskatāma izstāde “Baltijas brīvības ceļš. 1987. – 1991.”. Izstāde ir kā pirmais vēstnesis festivālam “Via Baltica”.

 

Festivāla atklāšanas koncertā 22. augustā Liepājas muzeja zālē uzstāsies starptautiska mūziķu apvienība “Čaikovska stīgu kvartets” – Eva Bindere (vijole, Latvija), Daniels Garlitskis (vijole, Krievija) Davids Abrahamjans (alts, Spānija), Ingrīda Šēnlauba (čells, Francija). Savukārt 23. augustā, kas ir vēsturiskā “Baltijas ceļa” atceres diena, Liepājas muzeja zālē viesosies igauņu duets – ģitārists Kristo Kao un flautiste Leonora Palu koncertā “Zem ziemeļu debesīm”.

Pirmo reizi festivālā vēsturē 24. augustā apmeklētāji tiek aicināti uz Kuldīgu. Kuldīgas pilsētas dārzā metāla pūšaminstrumentu kvintets “5–atā” aicina uz “Piknika koncertu” klausīties populāru tautasdziesmu apdares un izklaidējošu latviešu autoru mūziku.

Kuldīgas Mākslas namā koncertā “Kurzemes skaņas” uzstāsies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – “Kurland Quintet” kopā ar pianisti Agnesi Egliņu, atskaņojot ar Kurzemi saistītu komponistu darbus. Kuldīgas domes zālē atkal varēs dzirdēt starptautisko mūziķu apvienību “Čaikovska stīgu kvartets”. Festivāla diena Kuldīgā noslēgsies ar koncertu “Dāvida dziesmas” Sv. Katrīnas baznīcā. Soprāns Kristīne Gailīte, saksofonists Artis Sīmanis un ērģelniece Kristīne Adamaite atskaņos programmu no tāda paša nosaukuma kompaktdiska, kas izpelnījusies augstu kritiķu vērtējumu.

28. augustā Liepājā “Promenade hotel” Hika zālē notiks koncerts “Sieviešu diena”, ko savā 20 gadu pastāvēšanas jubilejā sagatavojusi vokālā grupa “Putni”. Visa programma sastāv tikai no sieviešu sakomponētiem darbiem.

29. augustā Liepājā “Promenade hotel” Hika zālē mazie klausītāji aicināti uz koncertu “Skatuve jaunajiem”. Koncerts top sadarbībā ar Mūzikas un mākslas centru, un tajā dzirdēsim topošo mūziķu uzstāšanos.

30. augustā Liepājā “Promenade hotel” Hika zālē viesosies Lietuvas mūziķes – pianiste Janīna Nenišķīte-Līvensa un vijolniece un dziedātāja Marija Nenišķīte ar koncertu “Lietuviešu un pasaules mūzikas šedevri”.

Festivāls noslēgsies 31. augustā Liepājas pludmalē pie pieminekļa bojāgājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem, atzīmējot Baltijas vienotības dienu.

Koncertā piedalīsies saksofonu kvartets – Ainars Šablovskis, Baiba Tilhena, Arvīds Kazlausks, kokles un dūdas spēlēs Valdis Muktupāvels, dziedās Ieva Parša. Ap Baltijas jūru šajā vakarā notiks akcija “Senā uguns nakts”.

Festivāla organizatore Dace Bluķe uzsver, ka par šiem notikumiem ir jāstāsta no jauna, jo ir izaugusi paaudze, kas tos neatceras, kas tos nav piedzīvojusi. “Ir labi, ja mājās stāsta, bet arī vēstures skolotāji var vest savus skolēnus un stāstīt,” viņa mudina. Visu festivāla laiku Liepājas muzejā būs skatāma izstāde “Baltijas brīvības ceļš. 1987. – 1991.”. Fotoizstādē dokumentēti ar atmodu saistīti procesi un arī 1989. gada 23. augusta akcija “Baltijas ceļš”, kad pusotrs miljons cilvēku Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sadevās rokās, lai izveidotu 600 kilometru garu cilvēku ķēdi un simboliski savienotu Baltijas valstu galvaspilsētas Viļņu, Rīgu un Tallinu.

 

KONCERTI

22. VIII 19.00 Liepājas muzeja zālē atklāšanas koncerts

23. VIII 19.00 Liepājas muzeja zālē koncerts “Zem ziemeļu debesīm”

24. VII 12.00 Kuldīgas pilsētas darzā “Piknika koncerts” (bez maksas)

24. VIII 14.00 Kuldīgas mākslas namā koncerts “Kurzemes skaņas”

24. VIII 16.00 Kuldīgas doma zālē koncerts “Variācijas par kvarteta tēmu”

24. VIII 18.00 Sv. Katrīnas baznīcā koncerts “Dāvida dziesmas” (par ziedojumiem)

28. VIII 19.00 Liepājā “Promenade hotel” Hika zālē koncerts “Sieviešu diena”

29. VIII 17.00 Liepājā “Promenade hotel” Hika zālē pasākums “Skatuve jaunajiem” (bez maksas)

30. VIII 19.00 Liepājā “Promenade hotel” Hika zālē koncerts “Lietuviešu un pasaules mūzikas šedevri”

31. VIII 21.00 Liepājas pludmalē pie pieminekļa bojāgājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem koncerts “Uguns mūzika – senā uguns nakts” (bez maksas)

31. VIII 11.00; 12.00; 13.00 Liepājās Latviešu biedrības namā mūzikas nodarbības bērniem un vecākiem (bez maksas)

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Plašāka informācija par festivālu www.viacultura.lv; www.via-baltica.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+