×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. janvāris, 2017
Drukāt

Spilgtākās atmiņas: Barikāžu nozīme Ukrainas puiša acīs (4)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Vilis Bukšs, viļakietis: “Kopš 1991. gada trauksmainajām barikāžu dienām pagājuši jau 26 gadi, tomēr ļoti spilgti atceros, cik toreiz mēs bijām garā stipri un pārsteidzoši vienoti, gatavi aizstāvēt Latviju, nedomājot par iespējamām briesmām. Es biju viens no Balvu rajona grupu braucienu organizētājiem, cilvēki bija ļoti patiesi, līdzdarbojās ar sirdi un visu savu būtību. Esmu laika zīmju vērotājs, visu mūžu spēkus smeļu dabā, varbūt tāpēc arī toreiz, kad lūkojos barikāžu ugunskurā, koku galotnēs un janvāra debesīs, prātā nāca salīdzinājums, ka esam kā pirmās bezdelīgas, kas, lai arī iznāk riskēt un pat ciest, nes pavasari.

 

Edmunds Lācis, talsnieks: Kā šodien atceros, ka mēs, neliela Talsu domubiedru grupa, bijām apņēmības pilni sisties par Latviju. Paši saorganizējāmies, sarunājām autobusu, piebraucām pie Laidzes tehnikuma, zem sēdekļiem salikām gāzmaskas un hidrošļūteņu gabalus, kas varētu noderēt pašaizsardzībai kā savdabīgi steki, pie logiem pakārām dažus koka automātus un – devāmies uz Rīgu. Vismaz nebijām gluži plikām rokām. Tad vēl nezinājām, ka galvenais barikāžu spēks pret padomju armijas tankiem būs neskaitāmās cilvēku grupas no Latvijas malu malām, pārpilnās Rīgas ielas un laukumi, daudzie koncerti ar tādu mākslinieku atdevi un cilvēku līdzi dziedāšanu, ka līdz zobiem bruņotās padomju armijas uzbrukums šķita vienkārši neiespējams.

 

Jānis Lācis, jēkabpilietis: “Tajā laikā tauta savu izdarīja, diemžēl politiķi un vēsturnieki savu līdz galam vēl arvien nav paveikuši. Barikāžu lielo nozīmi tikko, 13. janvāra atceres pasākumā Zaķusalā, vislabāk varēja saskatīt kāda Ukrainas puiša acīs, kad viņš kopā ar 100 jēkabpiliešiem, kas bija ieradušies ar 10 valsts karogiem, sekoja līdzi atmiņu stāstiem un šodienas vērtējumiem un atziņām.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. krita tikai parastie cilvecini kungi visi bija noslepusies ka suni buda kauns musu pretekliem

  2. Boļševistiskie mežonīgā kapitālisma sludinātāji vaiga sviedros raujas lai tauta rūgti nožēlotu stāvēšanu uz barikādēm.
    Vēl tikai ar domāšanas inerci sirgstošie nevar saskatīt, ka viss ir diametrāli pretēji viņu toreizējiem ideāliem !
    Sūdaino alkatīgums rullē !

  3. Un kur ukraiņu puisis?

  4. Nevarēja neiet….Lai gan darbs bija var tei-kt interfrontes perēkļī-tur aicinjājumi bija citi,daudziem darbu arī nācās zaudēt Ka ņakotnes Latvijā būs grūti-tas arī bija skaidrs-zelta kalnus nebija no kurienes gaidīt..
    Arī tagad vajadzības gadījumā zem deķa neslēpšos..Tikai tv vairs nepatīk un avīze-naudu,naudu,naudu-nirgātājiem priekšroka.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+