Mobilā versija
+9.5°C
Leonīds, Leonīda
Piektdiena, 20. oktobris, 2017
20. janvāris, 2017
Drukāt

Spilgtākās atmiņas: Barikāžu nozīme Ukrainas puiša acīs (4)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Vilis Bukšs, viļakietis: “Kopš 1991. gada trauksmainajām barikāžu dienām pagājuši jau 26 gadi, tomēr ļoti spilgti atceros, cik toreiz mēs bijām garā stipri un pārsteidzoši vienoti, gatavi aizstāvēt Latviju, nedomājot par iespējamām briesmām. Es biju viens no Balvu rajona grupu braucienu organizētājiem, cilvēki bija ļoti patiesi, līdzdarbojās ar sirdi un visu savu būtību. Esmu laika zīmju vērotājs, visu mūžu spēkus smeļu dabā, varbūt tāpēc arī toreiz, kad lūkojos barikāžu ugunskurā, koku galotnēs un janvāra debesīs, prātā nāca salīdzinājums, ka esam kā pirmās bezdelīgas, kas, lai arī iznāk riskēt un pat ciest, nes pavasari.

 

Edmunds Lācis, talsnieks: Kā šodien atceros, ka mēs, neliela Talsu domubiedru grupa, bijām apņēmības pilni sisties par Latviju. Paši saorganizējāmies, sarunājām autobusu, piebraucām pie Laidzes tehnikuma, zem sēdekļiem salikām gāzmaskas un hidrošļūteņu gabalus, kas varētu noderēt pašaizsardzībai kā savdabīgi steki, pie logiem pakārām dažus koka automātus un – devāmies uz Rīgu. Vismaz nebijām gluži plikām rokām. Tad vēl nezinājām, ka galvenais barikāžu spēks pret padomju armijas tankiem būs neskaitāmās cilvēku grupas no Latvijas malu malām, pārpilnās Rīgas ielas un laukumi, daudzie koncerti ar tādu mākslinieku atdevi un cilvēku līdzi dziedāšanu, ka līdz zobiem bruņotās padomju armijas uzbrukums šķita vienkārši neiespējams.

 

Jānis Lācis, jēkabpilietis: “Tajā laikā tauta savu izdarīja, diemžēl politiķi un vēsturnieki savu līdz galam vēl arvien nav paveikuši. Barikāžu lielo nozīmi tikko, 13. janvāra atceres pasākumā Zaķusalā, vislabāk varēja saskatīt kāda Ukrainas puiša acīs, kad viņš kopā ar 100 jēkabpiliešiem, kas bija ieradušies ar 10 valsts karogiem, sekoja līdzi atmiņu stāstiem un šodienas vērtējumiem un atziņām.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. krita tikai parastie cilvecini kungi visi bija noslepusies ka suni buda kauns musu pretekliem

  2. Boļševistiskie mežonīgā kapitālisma sludinātāji vaiga sviedros raujas lai tauta rūgti nožēlotu stāvēšanu uz barikādēm.
    Vēl tikai ar domāšanas inerci sirgstošie nevar saskatīt, ka viss ir diametrāli pretēji viņu toreizējiem ideāliem !
    Sūdaino alkatīgums rullē !

  3. Un kur ukraiņu puisis?

  4. Nevarēja neiet….Lai gan darbs bija var tei-kt interfrontes perēkļī-tur aicinjājumi bija citi,daudziem darbu arī nācās zaudēt Ka ņakotnes Latvijā būs grūti-tas arī bija skaidrs-zelta kalnus nebija no kurienes gaidīt..
    Arī tagad vajadzības gadījumā zem deķa neslēpšos..Tikai tv vairs nepatīk un avīze-naudu,naudu,naudu-nirgātājiem priekšroka.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (30)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vilciens no Ķīnas – atzīmējamā diena kalendārā

Rīgas brīvostā šonedēļ svinīgi tika sagaidīts konteinervilciens no Ķīnas pilsētas Urumči, aģentūrai LETA pavēstīja AS Latvijas dzelzceļš (“LDz”). Pasākumā piedalījās “LDz” vadība, satiksmes ministrs, Kazahstānas vēstnieks, Krievijas vēstnieks, Ķīnas vēstnieks un citas amatpersonas, kā arī mediji. Gada laikā šis bija otrais konteinervilciens no Ķīnas. “LDz” valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš sarunā ar aģentūru LETA atturējies nosaukt precīzu nākamā vilciena sagaidīšanas laiku, bet sacīja, ka tiek turpināts darbs ne tikai pie nākamā vilciena, bet arī regulāru pārvadājumu izveides. Sociālajos tīklos daži ironizē par to, ar kādu pompu Ķīnas vilciens tika sagaidīts, izskan piebildes, ka varbūt vēl svinīgāk par šo Latvijā ticis sagaidīts tikai igauņu bruņuvilciens 1919. gadā.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+